• In English
 • Ресурс місцевих бюджетів на 2015 рік склав 266,9 млрд. гривень, що на 20,6% більше, ніж торік, - Наталія Яресько
  опубліковано 14 січня 2015 року о 10:36

  Прийняті зміни до Бюджетного кодексу України розширяють права місцевих органів влади і в першу чергу в частині самостійності прийняття рішень із формування та використання бюджетних коштів. Це сприятиме формуванню нових прогресивних відносин в управлінні бюджетними ресурсами; визначенню на законодавчому рівні чітких бюджетних прав і рівня відповідальності двох рівноправних гілок влади – Уряду і місцевого самоврядування; комплексному вирішенню питань територіальних громад; збільшенню мотивацій до нарощування дохідної бази місцевих бюджетів. Про це заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько під час селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, яка відбулась 13 січня 2015 року в Кабінеті Міністрів України.

  «У цілому ресурс місцевих бюджетів на 2015 рік склав 266,9 млрд. гривень, що на 20,6% більше, ніж 2014 року», - підкреслила Міністр.

  За її словами, у результаті питома вага місцевих бюджетів у зведеному бюджеті склала 54,6% проти 52,1% у 2014 році.

  Також Міністр фінансів наголосила, що місцеві бюджети завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення отримали додатковий ресурс на виконання повноважень, які є функціями держави і передані на виконання місцевим органам влади, в сумі 22,7 млрд. гривень.