• In English
 • Львівські залізничники для бійців АТО виготовляють теплі криївки
  опубліковано 30 грудня 2014 року о 12:30

  У зону проведення антитерористичної операції доставлені та вже встановлені переобладнані із контейнерів криївки, які для бійців батальйону територіальної оборони «Горинь» виготовили фахівці ремонтного вагонного депо Здолбунів Львівської залізниці та Здолбунівського механічного заводу.

  Такі інженерні рішення значно покращили умови проживання та відпочинку військових оперативного командування «Північ». Адже кожен 20-тонний вантажний контейнер загальною площею майже 16 м² усередині оббитий дерев’яними дошками, із патріотичними постерами та дитячими малюнками на стінах, вісьмома двоярусними лежаками, проведеною електромережею та пічкою для обігріву.

  Відразу по приїзді контейнерних криївок у район базування підрозділів сил АТО їх було опущено у котловани, які викопали за допомогою спецтехніки. Поверх теплих схованок бійці щільно вклали дерев’яні колоди і засипали їх землею. Така технологія встановлення, окрім маскувального ефекту, забезпечує надійний захист від ворожих куль та навіть снарядів, випущених із важкого озброєння.

  Як і планувалося, до криївок прокладено електропроводку та підключено живлення. Комфортну температуру у криївках забезпечують пічки-«буржуйки». Дрова для них теж забезпечили здолбунівські патріоти, які відправили криївки на Схід зі значним їх запасом. Невдовзі у зоні АТО буде вже десяток контейнерів Здолбунівського виробництва, адже зараз на Рівненщині триває переобладнання ще восьми контейнерів під криївки.

  До речі, подібні криївки уже встановлюють і на блокпостах на околицях Маріуполя. Для цих потреб було закуплено 62 контейнери, які місцеві ентузіасти вже переобладнують за напрацьованою схемою.