• In English
 • Журналісти провідних світових телеканалів та інформаційних агентств відвідали зону проведення антитерористичної операції
  опубліковано 25 грудня 2014 року о 17:44

  За підтримки управління преси та інформації Міністерства оборони України та прес-служби Генерального штабу Збройних Сил України у зоні проведення антитерористичної операції відбувся медіа-тур для іноземних журналістів.

  Під час перебування у зоні АТО представники мас-медіа провідних світових телеканалів та інформаційних агентств відвідали один із опорних пунктів Збройних Сил України в районі міста Дебальцеве. На іншому військовому об’єкті зарубіжних журналістів ознайомили з особливостями несення українськими військовослужбовцями служби на блокпостах.

  Під час перебування у місті Дебальцеве, у приміщенні міської ради, представник Генерального штабу генерал-майор Олександр Розмазнін, виконуючий обов’язки командира сектору полковник Олександр Красноок та міський голова Дебальцевого Олександр Папаіона провели брифінг для іноземних журналістів.

  Генерал-майор Олександр Розмазнін розповів про роботу Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. 

  «Ми працюємо над безумовним впровадженням у життя Мінського меморандуму. Перший етап – це дотримання режиму тиші, – повідомив генерал-майор Олександр Розмазнін. – Після 26 грудня буде перехід до наступного етапу – відводу артилерійських систем калібром 100 мм і вище на встановлені відстані. Таким чином буде утворено 30- кілометрову зону безпеки.

  «Представники місії ОБСЄ розпочнуть контролювати відведення важких озброєнь на певні відстані, які визначені у Мінських домовленостях. А спільний центр разом із місією ОБСЄ та групами, які розміщені на території зон і секторів, розпочинають надавати допомогу в патрулюванні, складені протоколів порушень, якщо такі виявляться. Це необхідно для можливого притягнення до відповідальності будь-якої з сторін у разі порушення меморандуму», – зазначив генерал-майор Ромазнін.

  Виконуючий обов’язки командира сектору полковник Олександр Красноок розповів журналістам про загальну обстановку в зоні відповідальності сектору. За його словами, загальна ситуація залишається напруженою, але контрольованою. Офіцер повідомив, що з 18 листопада по 22 грудня лише у його секторі зі сторони терористів був здійснений 341 обстріл, тому, для збереження життя і здоров’я особового складу ЗС України, військові були вимушені відкривати вогонь у відповідь.

  «Сьогодні ми спостерігаємо, що ворог об’єднує дрібні підрозділи під єдине керівництво. А за останній час було зафіксовано прибуття до населених пунктів, розташованих на тимчасово контрольованих терористами територіях, особового складу, броньованої техніки, самохідних артилерійських установок та реактивних систем залпового вогню», – повідомив Олександр Красноок. – Військові частини та підрозділи сектору знаходяться у повній бойовій готовності та готові негайно реагувати на будь-який розвиток ситуації.

  Міський голова Дебальцевого Олександр Папаіона підкреслив, що завдяки військовослужбовцям ЗС України поступово відроджується життя міста, і до покинутих домівок повертаються все більше мешканців.

  «Ми відновили подачу в місто води. Із запізненням, але розпочали опалювальний сезон. Активно надаємо місцевому населенню гуманітарну допомогу, зокрема, руберойд, шифер, інші будівельні матеріали. Однак досі бракує скла для дитячих садків, шкіл та інших громадських закладів», – розповів посадовець.

  Під час перебування на Донбасі іноземним журналістам довелося поспілкуватися також і з місцевими мешканцями. Городяни розповіли про жорсткий режим та мародерства, які чинили терористи самопроголошених республік. А жахливі наслідки обстрілів бойовиками житлових кварталів журналісти побачили на власні очі.