• In English
 • ВП "Шахта "Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая" буде повернутий до роботи та виконає соціальні зобов'язання перед шахтарями
  опубліковано 25 грудня 2014 року о 18:00

  ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» належало до ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», діяльність якого припинено.

  Враховуючи, що ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» розташовано на території, яка контролюється української владою, Міністерством видано наказ про виведення зазначеної шахти зі складу ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» та її безпосереднього підпорядкування Міненерговугілля.

  Нове підприємство було зареєстровано 4 грудня 2014 року. Керівником підприємства призначено Одинцова Д.О.

  На сьогодні Міністерство вживає заходів щодо передачі цілісно-майнового комплексу, активів та зобов’язань, у тому числі заборгованості із заробітної плати та її виплати шахтарям ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая», новоствореному підприємству для забезпечення повноцінного функціонування шахти, відвантаження вугільної продукції на українські ТЕС для забезпечення енергетичної безпеки країни.

  Становище, в якому опинилося підприємство та його колектив, зумовлене кількома об’єктивними обставинами:

  -          діями колишнього керівника ДП «ДВЕК» Потапенка О.О., який зрадив Україну та став першим заступником Міністра з ПЕК, так званої ДНР, та всіляко перешкоджав здійсненню перереєстрації підприємства із зони АТО на територію, підконтрольну українській владі;

  -          бюрократичним ставленням державного реєстратора до виконання своїх обов’язків, що призвело до довготривалої процедури реєстрації нової юридичної особи ДП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая», яке мало стати правонаступником усіх прав та обов’язків ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая»;

  Міненерговугілля змушене було звернулося до Міністерства юстиції України та за його сприяння прискорити вирішення цього питання.

  -          неконструктивною позицією профспілкової організації шахти щодо створення нової юридичної особи.

  Проте Міністерство разом із керівником ДП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» Одинцовим Д.О. здійснює необхідні заходи з метою повернення підприємства до роботи та виконання усіх соціальних зобов’язань перед шахтарями.

  Довідково

  На виконання Указів Президента України Петра Порошенка від 14.11.2014 № 875/2014 та № 876/2014 Міністерством енергетики та вугільної промисловості України наказом від 25.11.2014 №841 припинено діяльність ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», до складу якої входить ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая».