• In English
 • З початку року місцеві бюджети Черкащини отримали 1,4 млн. грн. через відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва
  опубліковано 08 грудня 2014 року о 10:03

  З початку 2014 року в Черкаській області до місцевих бюджетів надійшло 1,4 млн. гривень у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва.

  Як нагадують у головному управлінні Держземагентства в області, відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва відбувається у випадку вилучення сільськогосподарських і лісових угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського і лісового господарства. Територіальні органи Держкомзему затверджують розрахунок розміру втрат, які  підлягають відшкодуванню.

  Разом з цим, наголошують в землевпорядній службі області, органи Держземагентства постійно проводять роз'яснювальну роботу з головами сільських, селищних, міських рад, головами районних державних адміністрацій щодо раціонального використання земель, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільгосппризначення для несільськогосподарських потреб.

  Особлива увага приділяється забезпеченню цільового використання коштів, які надійшли на рахунки відповідних рад у порядку відшкодування втрат. Як відомо, відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

  За даними землевпорядної служби області, на сьогодні на Черкащині на спеціальних рахунках відповідних місцевих рад накопичилося 9,57 млн. грн., що надійшли у порядку відшкодування втрат. З них: 452,55 тис. грн. – на рахунку обласної ради, 778,57 тис. грн. – на рахунках районних рад, 8,34 млн. грн. – на рахунках сільських, селищних, міських рад. Разом з тим, на депозитних рахунках у банківських установах знаходиться 741,23 тис. гривень.