• In English
 • На Волині тривають роботи зі встановлення меж об'єктів природно-заповідного фонду
  опубліковано 08 грудня 2014 року о 09:57

  У Волинській області здійснюються роботи зі встановлення меж природно-заповідного фонду.

  За повідомленням головного управління Держземагентства області, станом на грудень землевпорядники Волині встановили межі семи об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення площею 34,18 тис. гектара. Крім того, встановлено межі 57 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення площею 15,1 тис. гектара.

  Як нагадують у землевпорядній службі, межі відповідних об’єктів встановлюються задля збереження об’єктів природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, а також задля забезпечення їх нормального функціонування на місцевості.

  Загалом в області природно-заповідний фонд місцевого значення налічує 358 об’єктів, загальна площа таких об‘єктів складає 102,22 тис. гектара.

  Як інформують фахівці органів земельних ресурсів Волині, на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. З урахуванням цих обставин землевпорядниками на сьогодні видано 90 державних актів на право користування об’єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення на площу 29,82 тис. гектара.

  Довідково

  Землі природно-заповідного фонду – це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

  Порядок встановлення меж об’єктів природно-заповідного фонду затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1094. Цей Порядок визначає механізм розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.