• In English
  • 85% українців вважають що волонтерський рух допомагає зміцненню миру
    опубліковано 05 грудня 2014 року о 18:31

    Сьогодні, 5 грудня, у Міжнародний день волонтерів, Організація Об’єднаних Націй в Україні спільно з Урядом України та волонтерськими організаціями представили результати загальнонаціонального дослідження стану волонтерства в Україні.

    Згідно з висновками дослідження, яке провела компанія GfK Ukraine, українці визнають велику роль волонтерського руху в суспільних процесах: 62% визнають роль волонтерів у політичних змінах останнього року, 85% вважають, що волонтерський рух допомагає зміцненню миру, а 81% схильні вважати волонтерський рух обов'язковою складовою громадянського суспільства.

    Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер зазначив, що волонтерство є важливим явищем, яке допомагає вирішувати важливі соціальні та економічні проблеми. Зокрема, він повідомив:  «Волонтерство – це більше, ніж просто внесок однієї людини. Основоположні цінності волонтерської роботи мають вирішальне значення для розвитку України та побудови її майбутнього. Політична воля сама по собі не є достатньою підставою для трансформації: люди повинні також брати в цьому участь та привносити свої зміни. Ефективне законодавство є дуже важливим для забезпечення розвитку волонтерства. Тому, я б хотів закликати нову Верховну Раду проаналізувати та переглянути закон про волонтерство, для того щоб нормативно-правова база сприяла роботі українських волонтерів».

    Під час свого виступу начальник управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики Оксана Суліма зазначила, що «українцям завжди було притаманно співчуття, співпереживання та вміння допомагати. Волонтерство в Україні має своє коріння. Нині, волонтерство почало активно  поширюватись, реагуючи на нові суспільні виклики. Дуже важливо, що займається цим не лише молодь, але й люди літнього віку. Адже волонтерство – це не лише допомога іншим, це можливість розвиватись самому та відчувати себе потрібним».

    Як було повідомлено, майже чверть українців (23%) мали досвід волонтерства, із них 9% українців почали займатись волонтерством протягом останнього року. Основним напрямком діяльності волонтерів в 2014 році стала допомога українській армії та пораненим - цим займались 70% волонтерів. До подій Майдану найбільш актуальними напрямками діяльності були допомога соціально незахищеним групам населення та благоустрій громадського простору.

    Найбільша група волонтерів – ті, які займаються волонтерством 1-2 рази на місяць. Більшість волонтерів вказали, що займаються волонтерством самостійно, та не зазначили участь у конкретних волонтерських проектах. 43% волонтерів належать до середнього класу, серед всієї вибірки таких 35%.

    Під час дослідження учасники відповіли на запитання стосовно благодійності. 74% українців жертвували кошти на різні цілі коли-небудь у житті, з яких 25% почали жертвувати тільки протягом останніх 12 місяців. Суми пожертв українців різняться та складають від кількох гривень до 283 000 гривень на рік. У 2014 році найбільше охоче українці жертвували на допомогу українській армії, пораненим та хворим дітям. У 2014 році кількість українців, які жертвують кошти, збільшилась – 63% робили пожертви, тоді як до 2014 року жертвували кошти 49% українців. В 2014 році сума пожертв була більшою, аніж в інші роки. 43% тих, хто коли-небудь жертвував кошти, робили це напряму, третина не пам’ятає назви благодійної організації, через яку вони зробили внесок.

    Коментуючи ці дані, заступник директора соціологічної компанії GfK Ukraine Гліб Вишлінський зазначив, що «вперше в Україні була зроблена оцінка суми пожертвувань. Цікаво, що діапазон пожертвувань дуже великий – від 2 гривень і до 283 тисяч гривень на рік».