• In English
 • Надзвичайні заходи для стабілізації ситуації на ринку електроенергії буде продовжено, - Володимир Демчишин
  опубліковано 05 грудня 2014 року о 19:13

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив за результатами наради з питань енергозабезпечення, яка відбулася 5 грудня, що прийнято принципове рішення про продовження дії постанови Уряду щодо введення надзвичайного стану на ринку електроенергії.

  «Було прийнято принципове рішення, що дія постанови Уряду (від 13 серпня 2014р. № 372 «Про затвердження Порядку вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії», - ред.) буде продовжена на наступний місяць, - повідомив Володимир Демчишин. - Ця постанова дає додаткові можливості для НКРЄ при встановленні тарифів і алгоритмів розрахунків для більш динамічної роботи і прийняття рішень, для Укренерго – при виконанні технічних функцій по передачі і по використанню тих енергогенеруючих потужностей, які є. Тобто на даний момент використовують всі можливості для того, щоб відійти від пагубної практики відключень».

  Володимир Демчишин повідомив, що провів ряд зустрічей з керівниками великих підприємств, де звернувся з проханням обмежити енергоспоживання, «адже на даний момент це найкращий метод для збалансування енергоспоживання».

  «Поставились з порозумінням, штучно понижують своє енергоспоживання, переходять на нічний графік роботи», - повідомив Міністр, додавши, що загалом дефіцит на ринку енергозабезпечення сягає приблизно 10 відсотків. На сьогодні в ремонті перебувають 20 енергоблоків електростанцій, які можуть виробляти близько 4000 МВт потужності.

  Як повідомив Міністр, вже сьогодні о 22.00 запустять в роботу третій енергоблок Запорізької АЕС, який кілька днів перебував у ремонті.  Це допоможе збільшити виробництво електроенергії.

  «Сподіваюся, що найближчими вихідними відключень електроенергії не буде, або вони будуть дуже незначними», - запевнив Володимир Демчишин.

  Міністр також акцентував, що в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості сформований антикризовий блок, який в поточному режимі вирішує всі нагальні питання щодо енергозабезпечення та забезпечує контроль ситуації.