• In English
 • Сумщина прийняла 8693 вимушених переселенців
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 16:27

  Директор департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Михайло Дубровський розповів у прямому ефірі обласного радіо, що Сумщина прийняла 8693 вимушених переселенців.

  Станом на 7 листопада 2014 року до Сумської області прибуло 8493 особи (3981 сім’я) з Донецької та Луганської областей, де триває антитерористична операція, та 200 осіб (149 сімей) з тимчасово окупованої території АР Крим. Кількість вимушених переселенців щотижня зростає, повідомив посадовець.

  За його словами, пенсії та інші передбачені державою соціальні виплати фінансуються у звичному режимі. Наразі формується єдина база даних про взятих на облік внутрішньо переміщених осіб, на основі якої буде виплачуватися щомісячна адресна допомога.

  Михайло Дубровський наголосив, що при виборі місця проживання першочерговим питанням постає забезпечення роботою. Тому департаментом соцзахисту налагоджено співпрацю з центрами зайнятості з метою працевлаштування переселенців. Взяття на облік дає можливість отримувати допомогу по безробіттю, а також призначати субсидію при оплаті за житлово-комунальні послуги.