• In English
 • З початку року на Сумщині реалізовано 111 інвестиційних проектів в агропромисловому секторі
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 16:35

  «Попри фінансово-економічну ситуацію в країні агропромисловий сектор Сумщини розвивається. Ми створюємо сприятливі умови для залучення інвестицій, підтримуємо аграріїв. Як наслідок, всіма категоріями господарств області за 10 місяців 2014 вироблено валової сільськогосподарської продукції на 8,7 мільярда гривень, що становить 121,8% у порівнянні з відповідним періодом минулого року», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Юрій Костюк.

  За словами Юрія Костюка, протягом останніх років спостерігається стійка тенденція до збільшення потоку інвестицій в АПК Сумщини.

  Протягом 2014 року в галузь залучено 569 мільйонів гривень інвестицій, в тому числі: у рослинництво – 61,3 мільйона гривень, тваринництво – 40 мільйонів гривень, розвиток інфраструктури аграрного ринку – 98,5 мільйона гривень, придбання сільськогосподарської техніки – 248,3 мільйона гривень, у харчову та переробну галузь області інвестовано 207,2 мільйона гривень. Роботи з реконструкції та будівництва проводилися на 15 об’єктах. 

  Серед основних здобутків у галузі зернозбереження – відкриття елеватора у ПАТ «Вирівське ХПП», що на Білопільщині, будівництво ІІ лінії елеватора у філії «Андріяшівський елеватор ТОВ «Урожайна країна» у Роменському районі, облаштування елеваторних потужностей у Краснопільському районі,  реконструкція ПрАТ «Кириківське ХПП» на Великописарщині.

  Виходить на фінішну пряму будівництво елеватора потужністю 120 тисяч тонн у Сумському районі та 5 овочесховищ загальною потужністю 10 тисяч тонн ТОВ «Агробізнес ТСК» на Недригайлівщині.

  «Позитивну динаміку демонструє і тваринництво. На модернізацію та будівництво 31 об’єкта інфраструктури з початку року спрямовано близько 40 мільйонів гривень, що стало одним із факторів збільшення обсягів виробництва м’ясо-молочної продукції», – резюмував посадовець.