• In English
 • Коментар Речника МЗС щодо порушення в Росії прав затриманого громадянина України Сергія Литвинова
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 16:07

  10 листопада консул Посольства України у Російській Федерації зустрівся з громадянином України Сергієм Литвиновим, який перебуває в «Державному науковому центрі соціальної та судової психіатрії імені В.П.Сербського» для проведення стаціонарної психіатричної експертизи.

  29 серпня Слідчим комітетом РФ йому було пред’явлено звинувачення у скоєнні злочинів, передбачених пунктами ч. 2 ст.105 та ч. 1 ст.356 Кримінального Кодексу РФ. 14 жовтня на сайті Слідчого комітету була розміщена інформація, що Сергій Литвинов є бійцем батальйону «Дніпро», який звинувачується у вбивствах мирних громадян на Донбасі.

  Під час зустрічі з консулом Сергій Литвинов заперечив висунуті йому звинувачення, зокрема, й свою приналежність до батальйону «Дніпро», що, у свою чергу, раніше було офіційно спростовано й Міністерством внутрішніх справ України.

  Під час зустрічі С.Литвинов повідомив про грубі порушення його прав під час затримання та про застосування до нього фізичного насилля, катувань та психологічного тиску з боку посадових осіб компетентних органів РФ. Зокрема, під час перебування Сергія Литвинова в лікарні в Ростовській області до нього в палату зайшли співробітники ФСБ РФ в масках, які вивезли громадянина України з мішком на голові до лісу для «допиту», в ході якого йому завдавалися удари в груди та в живіт, застосовувалися інші заходи фізичного насилля з метою отримання відповідних показів. Такі ж засоби застосовувалися до нього і в пенітенціарних закладах Ростовської області.

  У зв’язку з цим, Посольство України в РФ направило російській стороні ноту, в якій висловило рішучий протест у зв’язку з незаконними діями РФ, які порушують універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав та свобод людини. МЗС України вимагає проведення службового розслідування щодо дій російських посадовців, забезпечення дотримання міжнародного права у справі громадянина України Сергія Литвинова, а також його звільнення і повернення в Україну.