• In English
 • Андрій Дикун: Зауважень з боку Єврокомісії до нашої молочної продукції не було
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 16:10

  Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун дав інтерв’ю одному з українських телеканалів. Головними темами розмови стали якість молока, переваги кооперативного руху, законодавча підтримка виробників молока та вихід української молочної продукції на  ринки ЄС.

  Зокрема, Андрій Дикун зазначив, що через торгівельні війни з Росією, останні півроку проводилася активна робота щодо пошуку нових ринків збуту молочної продукції. Крім того, щоб вийти на найбільший ринок молочних продуктів - ринок ЄС, було прийнято низку законів.

  «Було прийнято два основні закони: «Про безпечність та якість харчових продуктів» та «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», без яких вихід на європейські ринки був би неможливим. Відразу після прийняття цих законів приїхала Європейська Комісія, яка інспектувала наші підприємства та сировинні зони. Остаточне рішення, звіт Комісії буде за декілька місяців, але слід зазначити, що критичних зауважень з боку Єврокомісії до нас не було», - сказав заступник Міністра.

  На думку Андрія Дикуна, оптимальною формою ведення дрібного сільського господарства є кооперативи. «Наразі в Україні вже є приклади створення кооперативів за ініціативою переробних підприємств. А на сьогоднішній день вже готові зміни до закону «Про кооперацію», який після прийняття Верховною Радою, надасть можливість створювати повноцінні кооперативи», - зазначив Андрій Дикун.

  Стосовно матеріальної допомоги з бюджету для виробників сільськогосподарської продукції, то заступник Міністра наголосив, що виробники, які своєчасно подали документи, до кінця року отримають гроші за програмами державної підтримки.

  «Скажу відверто, хотілося б взагалі припинити будь-які програми, бо, на мою думку, програма - це корупційний інструмент. Ми маємо дати можливість людині, яка займається виробництвом молока, піти у банк та отримати кредит. А держава, в свою чергу, для підтримки виробника, має дати компенсацію за кредитом. І тоді селянин є господарем своїх дій - він обирає банк, який хоче, отримує кредит, купує обладнання. А держава компенсує витрати, і тут не буде ніякої корупційної складової. Якщо ми можемо зробити це у майбутньому, то це буде найкраща допомога для молочарів з боку держави», - підкреслив Андрій Дикун.