• In English
 • Укрзалізниця планує збудувати на власних підприємствах 127 вантажних вагонів до кінця року
  опубліковано 30 жовтня 2014 року о 17:13

  Упродовж листопада-грудня на підприємствах вагонного господарства Укрзалізниці: ДП «Укрспецвагон» та ДП «Дарницький ВРЗ», за дорученням  керівника галузі Бориса Остапюка, планується збудувати 127 вантажних вагонів. Про це 30 жовтня повідомив начальник департаменту вагонного господарства Укрзалізниці Олексій Ткачик під час прес-туру на ДП «Укрспецвагон» на Харківщині. Там відправили у перший рейс новозбудовані за кошти Укрзалізниці 76 піввагонів.

   За словами Олексія Ткачика, до кінця поточного року «Укрспецвагон» виготовить 78 хопер-окатишовозів, а Дарницький завод – 49 піввагонів.  Це буде чергова партія вантажних вагонів, які у 2014 році виготовляють вітчизняні виробники для потреб галузі. За 9 місяців 2014 року на підприємстві «Укрспецвагон» побудовано та введено в експлуатацію 61 вагон: 51 піввагон та 10 хопер-окатишовозів.

  Загалом завдяки будівництву нового рухомого складу на власних підприємствах Укрзалізниці її вантажний парк у 2014 році поповнять 165 піввагонів та 94 хопер-окатишовози.

  «Виготовляючи рухомий склад на власних підприємствах, Укрзалізниця не тільки оновлює робочий парк та збільшує доходи від експлуатації зазначених вагонів, але  ще й зберігає робочі місця для працівників залізничної галузі», - зазначив начальник департаменту вагонного господарства Укрзалізниці.

  Будівництво піввагонів та хопер-окатишовозів на ДП «Дарницький ВРЗ» та ДП «Стрийський ВРЗ» освоєно з 2004 року, оскільки основною діяльністю цих вагоноремонтних підприємств є планові  ремонти вантажних вагонів.

  З метою збільшення доходів та завантаження виробничих потужностей вагоноремонтні заводи у 2014 році побудували  рухомий склад і для сторонніх замовників, загалом 166 піввагонів (ДП «Укрспецвагон» - 158 од., ДП «Стрийський  ВРЗ» - 8 од.).

  Довідково

  Робочий парк Укрзалізниці  нараховує 32657 піввагонів та 2045 хопер-окатишовозів.