• In English
 • Укрзалізниця відправила у перший рейс вантажний поїзд із 76 нових піввагонів вітчизняного виробництва
  опубліковано 30 жовтня 2014 року о 16:55

  30 жовтня вантажний парк Укрзалізниці поповнили 76 піввагонів виробництва державного підприємства «Укрспецвагон», які збудовані за кошти залізниць України. Введення їх в експлуатацію відбулося безпосередньо на підприємстві – виробництві. Із 76 піввагонів 64 збудовані у жовтні. Із нових  піввагонів сформовано вантажний поїзд для перевезення руди за закільцьованим маршрутом Лозова – Кривий Ріг – Ужгород і далі на Польщу.

  Будівництво найбільш затребуваних вантажних вагонів – піввагонів відбулося за дорученням генерального директора Укрзалізниці Бориса Остапюка в умовах складної економічної ситуації в Україні, зменшення фінансових надходжень у галузь, зважаючи на великий знос рухомого складу.

  «На 2014 рік на підприємстві «Укрспецвагон» спочатку планувалося виконати лише різні види ремонтів вагонів, а не будувати нові, оскільки коштів  на це не було передбачено. Але генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк знайшов можливість для оновлення вантажного парку за кошти залізниць України», – зазначив начальник департаменту вагонного господарства Укрзалізниці Олексій Ткачик.

  Також за словами начальника департаменту вагонного господарства Укрзалізниці, розміщення замовлення на підпорядкованому Укрзалізниці підприємстві – ДП «Укрспецвагон» має переваги, одна з них – менша собівартість. Зокрема, собівартість виготовлення піввагону на власних підприємствах становить 449 тис. грн.,  в той же час середня ринкова вартість нового  піввагону – близько 555,6 тис. грн. без ПДВ.

  За його словами, виділити на будівництво вагонів кошти вдалося завдяки ефективній фінансовій політиці нового керівництва галузі, зокрема за рахунок заощадження ресурсів і проведенню низки заходів: зменшенню договірних цін на закупівлю матеріалів та запасних частин до рівня 2013 року на 15%, економії витрат на залізницях та підприємствах залізничного транспорту, відмові від підрядних фірм з охорони підприємств  та ін.

  Керівник «Укрспецвагону» Андрій Анофрієв розповів, що підприємство переважно спеціалізується на виконанні ремонтів, але здатне будувати і нові вагони – близько 300 у місяць. На підприємстві трудяться понад 2 тис. працівників, а середня заробітна плата становить більш ніж 4 тис. грн. Також Андрій Анофрієв зазначив, що підприємству приємно виконувати замовлення Укрзалізниці, адже тут будують вагони і для інших організацій.

  Будівництво нових вагонів для потреб залізничної галузі Лозівський міський голова Сергій Степанов назвав вагомою подією на фоні загального економічного спаду в країні. За його словами, «Укрспецвагон» як одне із потужних підприємств залізничного комплексу України є соціальним партнером для міста і демонструє промисловий потенціал Харківщини. 

  76 піввагонів – це чергова партія вантажного рухомого складу, який цього року збудував ДП «Укрспецвагон» за кошти залізниць України. Так, за 9 місяців 2014 року на підприємстві побудовано та введено в експлуатацію 61 вагон: 51 піввагон та 10 хопер-окатишовозів.