• In English
 • Темпи, з якими Запоріжжя готується до монтажу транзитного містечка, задовольняють нас за строками та обсягами роботи, - Василь Стоєцький
  опубліковано 30 жовтня 2014 року о 16:47

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій постійно контролює процес будівництва транзитних містечок у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях для тимчасового проживання у них внутрішньо переміщених осіб. Житлові модулі для їх спорудження виділив для України Уряд Німеччини.

  Так, 30 жовтня заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Василь Стоєцький з прибув до Запоріжжя, аби особисто перевірити роботу, що проводиться на ділянці для спорудження транзитного містечка.

  Василь Стоєцький спільно з представниками органів місцевої влади та житлово-комунального господарства перевірив стан підготовки ділянки площею 1,12 га, яка розрахована на проживання 500 осіб. Як підтвердила перевірка, на даній ділянці враховано питання щодо підведення комунікацій електромережі, водопостачання, водовідведення та теплопостачання. На даний момент проводиться розчищення території для встановлення збірних будинків підвищеного комфорту.

  За словами начальника головного управління ДСНС України у Запорізькій області генерал-майора служби цивільного захисту Олексія Лепського, на сьогодні вирівняно та сплановано 50% території на площі 0,6 га. Також вирішено питання щодо виділення під гарантійний лист Запорізької міської ради 4 тис. тонн щебня для відсипки площі під установку житлових модулів.

  Крім цього, головне управління спільно з органами місцевої влади відпрацювали питання та виділили 8 резервних ділянок для влаштування модульних будинків. Так, у м. Бердянськ під побудову транзитного містечка виділено 1 га землі, у Бердянському районі – дві ділянки по 1 га, м. Приморськ – дві ділянки по 0,5 га, смт Якимівка – дві ділянки площею 0,5 та 0,8 га, а також у смт Куйбишеве – 1,14 га.

  Згідно з домовленостями між канцлером Федеративної Республіки Німеччина Ангели Меркель та Президентом України Петром Порошенко, на початку листопада до України прибуде тридцять вантажівок з житловими модулями. Всього планується доставити ще близько ста фур. Споруджуватимуться транзитні містечка за рахунок іноземних інвесторів.

   «Проектна документація для проведення робіт з будівництва модульного житла практично готова, існують чіткі технічні рішення щодо підключення будинків до відповідних систем комунікацій. Ділянка для побудови обрана досить вдало. Роботи з планування території ведуться інтенсивно, техніка працює, робиться все можливе задля того, щоб підготуватися до прийому будівельних конструкцій. До 15 листопада планується завезення модульних будиночків на територію області. Темпи, з якими Запоріжжя готується до монтажу транзитного містечка задовольняють нас за строками та обсягами роботи. Крім цього, залишається додатковий час. До настання морозів ми повинні встигнути повністю змонтувати містечко для мешканців Сходу. У порівнянні з іншими гарнізонами, запоріжці працюють, не чекаючи фінансових надходжень», – зазначив Василь Стоєцький.