• In English
 • На Дніпропетровщині нагороджено переможців Всеукраїнського конкурсу МАН
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 17:35

  Загалом вручили 77 пам’ятних гравертонів. Відзнаки дісталися юним науковцям, які вибороли призові місця на Всеукраїнській першості МАН. Нагороди присудили також і 41 науковому керівнику. Серед них шкільні вчителі, викладачі вишів, лікарі-генетики та підприємці. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

  У 2014 році найрозумнішими в області визнали 310 школярів. З них 52 представили Дніпропетровщину у фіналі Всеукраїнської наукової першості. За результатами ІІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН 36 школярів вибороли перемогу.

  «Сьогодні ми вітаємо наших розумників і розумниць. Сьогодні більшість з них вже стали студентами престижних вишів не лише Дніпропетровщини та України, а й Ізраїлю та Польщі. Їхні здобутки зайвий раз доводять, що науковий потенціал Дніпропетровщини лише зростає», - зазначив директор департаменту освіти і науки Олександр Демчик.

  Переважна кількість учасників конкурсу-захисту МАН є учнями 10 ти 11 класів. Щороку у фіналі наукового турніру діти змагаються не лише за почесне звання, а й за можливість отримати преференції при вступі до вишу. У 2014 році право вступати з попереднім бонусом у 50 балів – за І місце – отримали 8 випускників шкіл регіону. За здобуття ІІ місця додаткові 40 балів також було нараховано 6 одинадцятикласникам. Також 16 школярів, які посіли ІІІ місце, вступатимуть із бонусом у 30 балів.

  Загалом, за вісім років роботи Дніпропетровського регіонального відділення малої академії наук 193 учнів стали переможцями ІІІ етапу всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, з них 55 мали статус стипендіата Президента України. У цьому році такий привілей здобули восьмеро школярів.

  Також за останній рік кількість юних дослідників зросла з 3 до понад 5 тис дітей. Регіональне відділення академії підвищило свої позиції у Всеукраїнському рейтингу, піднявшись з п’ятої на четверту позицію.

  Крім того, у липні пройшли вже традиційні літні школи МАН. Цьогоріч їх кількість збільшили до п’яти. Тут навчалися та відпочивали 79 школярів.

  Довідка:

  Мала академія наук Дніпропетровщини налічує 12 відділень, які поділяються на 59 секцій з різних предметів. Серед регіональних відділень МАНу: Літературознавство, Фольклористика та мистецтвознавство, Мовознавство, Філософія та суспільствознавство, Історія, Науки про землю, Технічні науки, Комп’ютерні науки, Математика, Фізика і астрономія, Економіка, Хімія та біологія, а також Екологія та аграрні науки.