• In English
 • Програма розвитку ООН в Україні забезпечить Мінсоцполітики необхідну підтримку у реалізації завдань соціального захисту громадян
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 17:12

  Програма розвитку ООН в Україні забезпечить Мінсоцполітики необхідну підтримку у реалізації таких важливих завдань, як координація надання допомоги переселенцям, надання соціальних послуг у тих районах, які вже звільнені від терористів, психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції, відновлення у Донецькій та Луганській областях соціальних інституцій, які були евакуйовані і які будуть повертатися або переміщуватися, а також у питаннях розробки додаткових механізмів, спрямованих на стабілізацію ситуації на національному ринку праці та зайнятості.

  Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики Сергія Устименка з Інітою Пауловіца, заступником постійного Представника Програми розвитку ООН в Україні, та Бассантом Субба, радником ПРООН в Україні з питань внутрішньо переміщених осіб.

  „Україна нині перебуває у важкій ситуації. Для того, щоб її перебороти, для нас вкрай важливим є ваш досвід. Адже на Мінсоцполітики покладено вирішення завдань, пов’язаних із соціальним забезпеченням переселенців, їх працевлаштуванням. Також нас хвилюють питання адресної допомоги і реабілітації дітей і сімей, які так чи інакше постраждали від проведення бойових дій, а ще – реабілітація і соціальна інтеграція інвалідів, яких, на жаль, з кожним днем стає все більше. Тому ми будемо вдячні за будь-яку надану допомогу у цій сфері”, - сказав Сергій Устименко.

  Він також повідомив, що з метою підвищення ефективності соціального захисту переміщених осіб на засіданні Уряду 1 жовтня 2014 року було прийнято дві постанови Кабінету Міністрів України, якими врегульовано питання оформлення і видачі довідки про взяття на облік таких осіб, а також створення та ведення Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік, та надання їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

  Окремо сторони обговорили ситуацію на ринку праці в Україні. Зазначалося, що за півроку економічно активного населення зменшилося на півмільйона чоловік. Тому вирішення питань зайнятості, зокрема й створення транзитних робочих місць для переселенців, нині також серед пріоритетів діяльності Мінсоцполітики.

  „Водночас ми шукаємо механізми і стосовно того, яким чином стимулювати людей до самозайнятості, виявлення підприємницької ініціативи, а роботодавців – до створення нових робочих місць. Крім того, перед нами стоїть завдання більш широко залучати громадян, неконкурентоспроможних на ринку праці, а також і переселенців, до тимчасових робіт на потреби держави. Мінсоцполітики вже розробило відповідний законопроект, нині він узгоджується з іншими центральними органами виконавчої влади”, - розповіла заступник директора Департаменту ринку праці та зайнятості Оксана Мовчан. Вона також підкреслила, що міжнародний досвід у цій сфері буде корисним для України.

  Ініта Пауловіца пообіцяла, що з усіх озвучених в ході зустрічі питань ПРООН підготує свої пропозиції - для напрацювання спільного з Міноцполітики подальшого плану співпраці.