• In English
 • МВС уже виявило 11 фактів підкупу виборців, - Антон Геращенко
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 19:08

  У тому разі, якщо Верховна Рада прийме законопроект, розроблений у МВС, виборці нестимуть відповідальність за те, що продали свій голос. Наразі міліція просить громадян фіксувати факти підкупу виборців та повідомляти про них до органів внутрішніх справ. Про це радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив на брифінгу, що відбувся 10 жовтня у відомстві.

  За його словами, з початку виборчої кампанії слідчими вже розпочато 50 кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів, які мали місце в рамках виборчої кампанії до Верховної Ради України.

  Радник глави МВС зазначив, що станом на 10 жовтня органами внутрішніх справ України відкрито 11 кримінальних проваджень за злочинами, пов’язаними з підкупом виборців. Найбільше таких подій зафіксовано на Харківщині (5) та Запоріжжі (3). Ще по одному факту міліція виявила в Одеській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

  Антон Геращенко зазначив, що в березні-квітні цього року МВС виступило ініціатором посилення відповідальності за перешкоджання вільному волевиявленню громадян. Згідно із законопроектом, розробленим у відомстві, були суттєво збільшені терміни покарання для осіб, винних у фальсифікуванні результатів виборів.

  За словами радника глави МВС, окремою новелою законопроекту стало введення кримінальної відповідальності виборців за продаж свого голосу у вигляді штрафу на суму від трьох до п’яти тисяч гривень.

  Він висловив сподівання, що в разі прийняття цього законопроекту Верховною Радою вдасться зламати схему побудови політичної корупції в Україні. Завдяки цій схемі та фінансовим вкладенням у розмірах від 3 до 40 мільйонів гривень нардепи нечесним шляхом проходять до Верховної Ради для того, аби в подальшому вирішувати власні бізнесові питання.

  Антон Геращенко від імені Міністерства внутрішніх справ України закликав представників мас-медіа та громадян фіксувати всіма доступними їм способами кожен факт підкупу виборців, а також повідомляти про них до органів внутрішніх справ.

  Зробити це можна з допомогою письмової заяви до найближчого відділу міліції або телефоном за номером 102.