• In English
 • Розгляд документів про визнання вантажу гуманітарною допомогою для Донбасу та переселенців відбувається протягом доби, - Людмила Денісова
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 19:03

  Сьогодні, 10 жовтня, відбулася зустріч Міністра соціальної політики Людмили Денісової з представниками понад 15 дипломатичних установ та міжнародних організацій.

  Зокрема, у зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії Йон Елведал Фредріксен, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії Д-р Аргіта Даудзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки Сулев Канніке, Повноважний і Надзвичайний Посол Федеративної Республіки Німеччина Д-р Крістоф Вайль, представники посольств Королівства Швеція, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Польща, Литовської Республіки, Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) при Посольстві Сполучених Штатів Америки, Бюро співробітництва при Посольстві Швейцарської Конфедерації, Офісу Ради Європи в Україні, представництва Європейського Союзу в Україні, представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні, Програми розвитку ООН в Україні, Офісу ООН з координації гуманітарних питань, Українського фонду соціальних інвестицій

  Людмила Денісова висловила від імені Міністерства соціальної політики та Уряду України щиру вдячність за підтримку міжнародної спільноти в цей надзвичайно складний час для держави.

  Міністр повідомила, що відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу», визнання вантажів гуманітарною допомогою здійснюється Мінсоцполітики. Термін розгляду документів скорочено до восьми днів.

  Людмила Денісова наголосила, що Урядом були прийняті всі необхідні постанови, щоб скоротити термін визнання допомоги, яка направляється для Донбасу та переселенців: «Такі документи розглядаються за одну добу та передаються на митницю».

  Міністр поінформувала, що спрощено і механізм митного контролю: «Постановою Кабінету Міністрів від 15 серпня прийнято рішення про спрощений пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарних вантажів, що направляються низкою міжнародних організацій, зокрема, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), ООН».

  За словами Людмили Денісової, Урядом також прийнято важливе рішення про механізм зарахування благодійних коштів для надання одноразової допомоги постраждалим громадянам та переселенцям: «Для зарахування коштів (у національній та іноземній валюті) від фізичних та юридичних осіб, благодійних організацій та міжнародних фінансових інституцій будуть відкриті рахунки для Мінсоцполітики у ПАТ «Укрексімбанк», на які можна буде переказувати грошову допомогу для постраждалих громадян та переселенців».

  Окрім того, Міністр поінформувала представників дипломатичного корпусу та міжнародних організацій про те, що Урядом 1 жовтня 2014 року прийнято низку важливих рішень для переселенців, зокрема, запроваджено їхній облік і надання щомісячної адресної допомоги.

  Фінансування витрат здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів, що надходитимуть у вигляді благодійної або міжнародної допомоги. Людмила Денісова зазначила, що Урядом вжито всіх заходів для того, щоб міжнародна допомога безперешкодно надходила до переселенців з Донбасу та Криму.

  Під час зустрічі обговорено низку питань, зокрема, щодо координації гуманітарної та фінансової допомог, митного оформлення та ін.

  Було досягнуто домовленості про створення спільної робочої групи при Мінсоцполітики за участю представників міжнародних організацій та інших органів влади для сприяння оформлення та перевезення гуманітарної допомоги.