• In English
 • Уряд визначив порядок надання одноразової грошової допомоги мобілізованим при їх звільненні зі служби
  опубліковано 22 вересня 2014 року о 17:39

  Уряд визначив порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією. Відповідну  постанову № 460 Кабінет Міністрів прийняв 17 вересня 2014 р.

  Передбачено, що після демобілізації виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25 відсотків місячної суми. Виплати здійснюються за період з дня призову за мобілізацією. Розмір допомоги обчислюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393.

  Допомога виплачується з розрахунку місячного грошового забезпечення (без урахування винагород), на яке має право військовослужбовець на день звільнення.

  Виплата здійснюється Міноборони, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями та правоохоронними органами за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на їх утримання. При цьому у разі звільнення за службовою невідповідністю, з обвинувальним вироком суду тощо допомога не виплачується.

  Надання допомоги посилить соціальний захист військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією.