• In English
 • НКЦПФР презентує проект Програми розвитку фондового ринку України на 2015 - 2017 роки
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 13:54

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) презентує проект Програми розвитку фондового ринку України на 2015 – 2017 рр. на XVII Міжнародному Форумі Учасників Ринку Капіталу, який відбудеться 11 – 14 вересня 2014 року в Одесі за організації АРІФРУ (Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку) і фондової біржі «ПФТС».

  «Найважливішим завданням, описаним в документі, для нас залишається стимулювання притоку інвестицій в економіку України через інтеграцію фондового ринку в світові ринки капіталу та імплементацію найкращих європейських стандартів та практик, а також принципів, рекомендованих IOSCO (International Organization of Stockmarket Commissions, Міжнародною організацією регуляторів ринків цінних паперів). Але ми розуміємо, що це має бути не єдиним орієнтиром, ключовим аспектом для нас при підготовці Програми є реакція учасників ринку. Тому на заході ми очікуємо отримати коментарі від профучасників щодо його змісту та ключових принципів, наших ідей та ліній розвитку сегменту, що ми їх окреслили. Я певен, що на Форумі спільними зусиллями ми знайдемо якнайкращі правильні рішення для подальшої ефективної розбудови регульованого нами сектору – шляхом широкої дискусії задля захисту інвесторів, забезпечення функціонування справедливого, ефективного та прозорого ринку та зниження його системних ризиків», – прокоментував Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР.

  Зауважимо, що проект Програми розроблявся у векторі відповідності західним нормам та стандартам, до яких прагне не лише законодавча та виконавча влада в контексті підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а й українське бізнес-середовище. Зокрема, підготовленим документом передбачається підвищення ролі ринку цінних паперів в процесах перерозподілу фінансових ресурсів, їх акумуляції для вирішення пріоритетних державних задач, зміцнення фінансового стану організацій та розширення їхніх інвестиційних можливостей. Окрім того, регулятор прагне до створення цілісної та ефективної системи ринку цінних паперів та фінансових інститутів, сталого зростання капіталізації фондового ринку та розширення практики залучення інвестицій з використанням фінансових інструментів.

  Варто наголосити, що для виконання регламентованих цілей до 2017 року регулятор планує зосередитись на продовженні корпоративної реформи, підвищенні ефективності регулювання емітентів та, безумовно, розширенні інструментарію фондового ринку. При цьому Комісія планує стимулювати збільшення ліквідності фондового ринку через створення потужного свідомого індивідуального та інституційного інвестора, а також удосконалити діяльність ринкових посередників, забезпечивши також надійне і ефективне функціонування ринкової інфраструктури. Не менш важливим для регулятора також залишається забезпечення функціонування єдиної державної політики стимулювання покращення інвестиційного клімату.