• In English
 • Група підтримки України ЄК допомагатиме Мінінфраструктури у проведенні реформ у транспортній сфері
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 14:00

  Міністерство інфраструктури та Група підтримки України Європейської Комісії розпочинають співпрацю по імплементації положень Угоди про асоціацію з Євросоюзом у транспортному секторі економіки. Перша ознайомча зустріч фахівців обох сторін відбулася 9 вересня у Міністерстві за участю заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер та начальника відділу міжнародних транспортних відносин Європейської Комісії Філіппа Бургель-Верне.

  Першим кроком з активізації цієї взаємодії стане аналіз вже впроваджених європейських вимог та стандартів в українському транспортному законодавстві, а також визначення пріоритетів у подальшій роботі.

  «Роботу Мінінфраструктури буде зосереджено на розробці проектів законодавчих актів, в яких буде враховано вимоги законодавства ЄС у сфері транспорту. Тож Мінінфраструктури буде вдячне за аналіз європейською стороною цих проектів актів», - зазначила Оксана Рейтер.

  Заступник Міністра зауважила, що заходи у сфері авіатранспорту будуть сформовані в окремий план відповідно до тих директив, що містить Угода про спільний авіаційний простір.

  Відтак Міністерство інфраструктури підготує для експертів ЄС по кожному виду транспорту інформацію про те, які з директив ЄС вже впроваджені в Україні, а які ще потрібно імплементувати. У відповідь, від сторони ЄС Мінінфраструктури очікує аналізу проведеної роботи, зокрема, щодо основоположних проектів законів в автомобільній, залізничній галузях, сфері мультимодальних перевезень тощо. Крім того, домовлено про подальшу співпрацю щодо актуалізації карти основних маршрутів європейської транспортної мережі (TEN-T), які проходять через Україну, зокрема, щодо включення до неї внутрішніх водних шляхів України.

  Нагадаємо, 9 квітня поточного року Європейська Комісія прийняла рішення про створення спеціальної цільової Групи підтримки України, завданням якої є надання підтримки нашій державі у проведенні реформ, у тому числі в рамках виконання «Європейського порядку денного реформ для України».