• In English
 • На сайті СЕТАМ зареєстровано товарів майже на мільярд гривень
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 16:37

  За два місяці проведення аукціонів через Систему електронних торгів конфіскованим майном (СЕТАМ) проведено 730 аукціонів. У ході торгів продано майна на суму майже 80 млн. грн. при стартовій вартості лотів на рівні 65 млн. грн. Про це сьогодні у ході прес-конференції у Кабінеті Міністрів повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «До початку роботи СЕТАМ різниця між початковою вартістю виставлених лотів і ціною їх продажу не перевищувала 0,5%. Зараз, коли ми проводимо відкриті он-лайн-аукціони по всій Україні, при стартовій вартості виставлених лотів на рівні 65 млн. грн. майно вдалося реалізувати за 80 млн. грн. Зростання вартості у ході торгів становило понад 20%», - наголосив очільник Мін’юсту.

  Міністр юстиції також повідомив, що з початку роботи СЕТАМ на сайті розміщено 4200 лотів на загальну суму 973 млн. грн. При цьому реалізується дуже різноманітне майно, починаючи від майнових комплексів і квартир, і закінчуючи телефонами, побутовою технікою й одягом.

  «Раніше з усього майна, яке виставлялося на торги, 95% становили автомобілі та нерухомість, які є найбільш ліквідним товаром. Все інше або розкрадалося, або списувалося. Через це держава мала мільйонні збитки. Нині автівки та нерухоме майно становлять лише близько половини від усіх реалізованих лотів», - зазначив очільник Мін’юсту.

  За його словами, минулого року з перших торгів реалізовувалося лише 3% майна. Нині цей показник перевищує 60%.

  «Торги спеціально зривалися для того, щоб уцінити вартість лоту спочатку на 30%, а потім на 50%. А потім продати їх за безцінь наближеним до колишнього керівництва міністерства людям», - повідомив Павло Петренко.

  Міністр також повідомив, що за час роботи СЕТАМ у торгах взяли участь 3 000 учасників. При цьому, завдяки високій конкуренції у ході торгів, були випадки, коли ціну на один і той самий лот учасники піднімали понад 400 разів. Загалом сайт торгів відвідало 426 тисяч громадян.

  «Це величезна кількість людей, особливо порівняно з минулими часами, коли до торгів допускалися 1-2 учасники. А з пересічних громадян ніхто взагалі не знав про їх проведення. Наразі СЕТАМ є однією з найбільш відвідуваних Інтернет-сторінок серед усіх державних установ», - повідомив очільник Мін’юсту.

  Підсумовуючи результати роботи Інтенет-аукціонів, Павло Петренко наголосив, що СЕТАМ, як засіб реалізації майна, себе повністю виправдала.

  «Запроваджена система повністю прибрала суб’єктивний вплив державних виконавців і приватних структур на реалізацію майна. Це та система, яка дає змогу в ринковій конкурентній боротьбі придбати те майно, яке цікавить громадян», - зазначив він.

  Водночас Міністр юстиції наголосив, що нині правоохоронними органами та органами прокуратури проводяться заходи з виявлення фактів розкрадання конфіскованого майна та притягнення винних до відповідальності.

  «Зараз органи прокуратури порушили понад 60 кримінальних справ за фактами розкрадання майна, яке під виглядом списання вилучалося і продавалося на чорному ринку. Передовсім мова йде про мобільні телефони, побутову техніку, а в окремих випадках навіть про автомобілі», - повідомив Павло Петренко.

  При цьому стало відомо, що 8 співробітників ДВС вже отримали тюремні строки, ще 8 справ нині знаходяться у суді, щодо інших триває досудове слідство.

  Як повідомлялося раніше, Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) почала працювати 1 травня 2014 року в чотирьох пілотних регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській областях і у Києві. Перші он-лайн-аукціони з продажу конфіскату відбулися 1 липня.

  У червні рішенням Уряду пілотний проект поширено ще на 6 регіонів: Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Одеську, Харківську та Чернігівську області. У цих регіонах перші торги відбулися на початку серпня.

  7 серпня Уряд прийняв рішення про розширення географії проекту із 10 пілотних регіонів на територію всієї України, крім території окупованого Криму, Луганської та Донецької областей.