• In English
 • Податківці ліквідували найбільший міжрегіональний конвертцентр в Україні
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 13:56

  Оперативні співробітники фінансових розслідувань Державної фіскальної служби наприкінці серпня ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр - найбільший за масштабом діяльності. Обсяг проведених злочинцями коштів - майже 5 мільярдів гривень.

  Учасники злочинного угруповання з метою прикриття незаконних фінансових операцій зареєстрували та придбали більше 100 транзитно-конвертаційних підприємств у Харківській, Дніпропетровській, Київській областях та в Києві.

  У ході відпрацювання злочинної схеми податківці встановили, що на банківські рахунки вказаних суб'єктів господарської діяльності перераховувались кошти підприємств реального сектору економіки з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Київської областей, а також із Києва. Згодом кошти переводились у готівку і поверталися замовнику за винагороду в розмірі 7-8%.

  Загальний обсяг «проконвертованих» центром коштів протягом 2012-2014 років склав майже 5 млрд. гривень. Ймовірні збитки бюджету по ПДВ - майже 900 млн. гривень.

  Співробітники ДФС наклали арешти на 9 поточних рахунків підприємств, що входили до складу конвертаційного центру. Слідчо-оперативні групи провели 9 обшуків в офісах, банківських установах та в помешканнях організаторів. Під час обшуків було вилучено печатки підприємств конвертаційної групи та фірми-нерезидента, 1,3 млн. гривень готівки, документи і чорнову бухгалтерію транзитних фірм.

  Триває слідство, у рамках якого проводиться активна робота щодо встановлення кола осіб, причетних до махінацій, як з боку бізнесу, так і з боку працівників фіскальної служби.