• In English
 • Сезонний пропуск для збору дикоросів на Поліссі триватиме з 5 вересня по 15 листопада
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 13:49

  З 5 вересня 2014 року відновлено сезонний спрощений пропуск жителів 10 прикордонних сіл Рівненської області для збору дикоросів на території Поліського лісгоспу Республіки Білорусь, що навпроти ділянки відділу прикордонної служби «Березове».

  Згідно з двосторонньою домовленістю представників Луцького та Пінського прикордонних загонів збирачам ягід та грибів з Рокитнівського району Рівненщини дозволено відвідувати білоруські ліси та болота до 15 листопада через облаштовані тимчасові місця пропуску «Познань», «Березове» та «Дроздинь».  Тільки сьогодні вранці прикордонники Луцького загону оформили у цих пунктах пропуску близько тисячі збирачів грибів та ягід - жителів прикордоння.

  За сезон збору чорниці з 1 липня до 10 серпня цього року було оформлено встановленим порядком майже 7 тисяч місцевих мешканців, 1 300 з якихдіти.

  Але поряд з дисциплінованими жителями українського Полісся, які дотримуються термінів відкриття та закриття сезону, часових показників щодо обов’язкового повернення та спеціально встановлених місць для перетину кордону, є і такі, яких було затримано та оформлено як порушників державного кордону як українською стороною, так і білоруськими колегами. Так, за період збору чорниці та грибів з 1 липня до 10 серпня цього року було затримано 18 таких недобросовісних місцевих жителів, яких позбавлено перепусток та відмовлено у пропуску за журавлиною до кінця сезону.

  Державна прикордонна служба України ще раз інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань. Нагадуємо про можливість скасування білоруською стороною досягнутих домовленостей про сезонний пропуск у разі систематичних порушень державного кордону, прикордонного режиму, незаконної вирубки лісу та інших порушень законодавства у прикордонній смузі.