Всім тимчасово переміщеним особам з Донецької, Луганської областей та Криму, надається безкоштовна медична допомога у повному обсязі. На цьому 5 вересня під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України наголосила виконуюча обов’язки директора департаменту медичної допомоги МОЗ України Альона Терещенко.
«Для більш активної диспансеризації МОЗ ініціювало проведення оглядів переміщених осіб у місцях їх перебування. Щоб жодна людина не залишилася без належної допомоги, щоб всі проблеми зі здоров’ям були виявлені вчасно і в разі потреби можна було прикріпитися до спеціалізованого чи високоспеціалізованого закладу. Щотижня у місця концентрації виїжджають мобільні бригади у складі терапевта, гінеколога, стоматолога, педіатра, хірурга і лаборанта», - розповіла вона.
За медичною допомогою в заклади охорони здоров’я системи МОЗ України вже звернулось 48002 осіб переселених з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, з Донецької та Луганської областей, що складає 20,4% від усіх зареєстрованих, з них 22127 діти (46,1%). «Як лікар я зауважу, що це дуже гарний показник. Жодного випадку відмови переміщеним особам у медичній допомозі не зафіксовано», - підкреслила Альона Терещенко.
Водночас вона закликала людей, які переїхали зі Сходу і потребують спеціалізованої чи високоспеціалізованої медичної допомоги звернутися до регіонального штабу та отримати довідку, що вони дійсно є внутрішньо переміщеним особами. «Ця довідка дає право на безоплатну допомогу у спеціалізованих та високоспеціалізованих закладах, пологових будинках не залежно від реєстрації», - сказала Альона Терещенко.
За її словами, по високоспеціалізовану допомогу в науково-дослідні інститути системи Національної академії медичних наук звернулось 12 тисяч 173 особи з числа внутрішньо переміщених осіб зі Сходу. На першому місці – інститут очних хвороб та тканинної патології, на другому – інститут ендокринної патології, на третьому – інститут нейрохірургії та інститут серцево-судинної хірургії.
Альона Терещенко повідомила, що у 447 жінок, які переїхали зі Сходу і Криму в інші області, народилися діти. Вона звернула увагу, що вагітні потребують якнайшвидшого прикріплення до закладу охорони здоров’я. «Всіх, хто звернувся, абсолютно безкоштовно прикріпляють до жіночої консультації за місцем тимчасового проживання, ставлять на облік, проводяться обстеження, які відповідають терміну вагітності. Потім жінки народжують у найближчому пологовому будинку. Якщо є медичне визначення, що пренатальний ризик у вагітної є середнім чи високим, така жінка скеровується до пренатального центру найближчого регіону і народжує саме там», - зазначила в.о. директора департаменту медичної допомоги МОЗ України.
Вона наголосила, що всі пологові будинки приймають вагітних з числа внутрішньо переміщених осіб безкоштовно за наявності довідки, яка підтверджує цей статус. При цьому не вимагають документи (обмінна карта, чи інший документ, що засвідчує вагітність жінки, обстеження, які вона проходила в донецькому та луганському регіоні).