• In English
 • Олександр Сич: Від наукової співпраці в агросфері між Україною та Японією виграють обидві держави
  опубліковано 04 вересня 2014 року о 09:46

  Україна, що впродовж тривалого часу була повноправною житницею Європи, має всі підстави повернути лідерство в агроіндустрії на світовій арені.

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час зустрічі з Йошіхіко Окабе, японським науковцем, громадським діячем, українознавцем, організатором низки українсько-японських культурних та економічних форумів.

  Урядовець привітав Йошіхіко Окабе з наміром підписати угоду про співпрацю між Інститутом агроекології і природокористування НААН України та японським університетом Кобе Гакуін, пообіцяв усіляко сприяти налагодженню контактів між японськими та українськими науковими інституціями, а також висловив сподівання, що така співпраця й обмін науковим досвідом сприятимуть розвитку агропромислового сектору української економіки. «Поєднання природних можливостей української землі та досвіду з науково-технологічним потенціалом Японії дасть прекрасний результат», - підкреслив Олександр Сич.

  У свою чергу Йошіхіко Окабе наголосив, що Японія є перспективним ринком для України. «Україна посідає п’яте місце за обсягом агроподукції, яку ми імпортуємо до нашої держави. Ми і надалі плануємо нарощувати співпрацю з Україною, а в найближчій перспективі налагодимо зв’язки з університетами як західного, так і східного регіонів вашої країни», - запевнив Йошіхіко Окабе.