• In English
 • Можливість продавати в ЄС відкриває для українських виробників багато нових можливостей та ринків, – Ігор Швайка
  опубліковано 04 вересня 2014 року о 09:34

  «Україна може дати великий обсяг якісної сільськогосподарської продукції світу, і для реалізації цього нам не вистачає формальностей для вирішення яких ми залучаємо європейських експертів», - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка в інтерв’ю газеті «Rzeczpospolita» та телеканалу «TVPInfo», перебуваючи у Польщі на 24-му Економічному форумі.

  Також Міністр відзначив, що сьогоднішній ринок існує в межах подолання штучних перешкод із боку Російської Федерації. «Ми диверсифікуємо ризики, проблема є, але вона не така велика. На цей час ми розуміємо, що втрати на Донбасі – це здебільшого не аграрна, а промислова та хімічна галузь. Після завершення війни передусім треба буде відновити і налагодити виробництво, зруйноване проросійськими бойовиками. Незважаючи на втрати врожаю на сході, чи в окупованому Криму, обсяги врожаю зернових більші, ніж минулорічні», - сказав Ігор Швайка.

  На думку Міністра, стабілізувати та систематизувати обсяги експорту української продукції вдасться протягом одного-двох років. 

  «Після політично вмотивованих рішень Російської Федерації ми диверсифікуємо ринки збуту. Перспективними для нас є ринки ЄС, Китаю та Азії. Триває робота і над розширенням переліку продукції для експорту. Сьогодні мова йде про продукцію тваринництва, зернові, молочні продукти тощо. Можливість продавати в Європейському Союзі відкриває для українських виробників багато нових можливостей. На сьогодні ми працюємо над приведенням продукції у відповідність до європейських стандартів та імплементацією українського законодавства до Європейського рівня», - зазначив в підсумку Ігор Швайка.

  На запитання журналістів про стан портів, що знаходяться в Криму, Міністр наголосив, що наразі порти закриті, тобто РФ не може їх використовувати. Натомість  українська сторона працює над модернізацією портів у Херсоні та Одесі.