• In English
 • Мінфін: Податки - це засіб для виконання зобов'язань держави перед суспільством
  опубліковано 15 серпня 2014 року о 21:12

  «Податки не є самоціллю держави. У першу чергу вони є тим засобом, яким забезпечується виконання зобов’язань, що взяла на себе держава перед громадянами», - зазначив заступник Міністра фінансів України Денис Фудашкін під час круглого столу «Податкова реформа: які переваги для бізнесу?» за участю профільних експертів.

  Як пояснив Денис Фудашкін, зміни, які пропонує Уряд в податковій сфері, є поступовими.

  «Ми не можемо одночасно піти на зменшення усіх податків та не вирішити питання, яким чином будуть фінансуватися видатки по зобов’язанням держави перед суспільством. Тому Урядом пропонувалися послідовні зміни, - пояснює заступник Міністра фінансів. - На сьогодні у нас досить значними є видатки публічних фінансів. Якщо ми подивимося структуру цих видатків, то значну частину займають у державному бюджеті видатки на охорону здоров’я, освіту та соцзахист. Видатки за цими напрямками займають 22,6% ВВП, не враховуючи власних надходжень Пенсійного фонду, які складають майже 12% ВВП».

  31 липня Верховною Радою було ухвалено зміни до закону «Про Державний бюджет України на 2014 рік» і зміни до Податкового кодексу України. У першу чергу, запропоновані зміни стосуються збільшення надходжень за рахунок податків, які Уряд вважає можливим зараз підвищити. Насамперед, це користування корисними копалинами, підакцизна продукція.

  «Тобто там, де на сьогодні недооцінено надходження до державного бюджету. Це стосується податків, пов’язаних із реалізацією загальносуспільного багатства, наприклад, такого, як природні ресурси», - коментує Денис Фудашкін.

  Нещодавно презентована концепція податкової реформи, запропонована Урядом до розгляду на обговорення у суспільстві, передбачає скорочення кількості податків із 22 до 9.

  За словами заступника Міністра, скорочення відбуватимуться двома шляхами: частина податків скорочується, частина податків уніфікується. Це необхідно, оскільки деякі податки, займаючи самостійне місце у податковій системі, на сьогодні по своїй суті співпадають з іншим податками.

  Зараз у Міністерстві фінансів доволі інтенсивно працюють групи над реформуванням податкового законодавства. Найпродуктивнішою є робоча група, яка займається податком на прибуток та трансфертним ціноутворенням. До них входять представники Великої аудиторської четвірки та інших аудиторських компаній, світові та вітчизняні бізнес асоціації, громадські асоціації, фахівці наукових інститутів тощо.

  Тож наступними кроками буде вже оприлюднення проекту закону (про зміни в Податковий кодекс) та винесення його на обговорення, щоб всі могли ознайомитися із текстом та запропонувати свої зауваження.