• In English
 • Міністерство фінансів пропонує запровадити державну лотерею "Культурний арсенал"
  опубліковано 15 серпня 2014 року о 20:55

  15 серпня під час брифінгу Міністр фінансів України Олександр Шлапак розповів про ідею щодо організації в Україні державної лотереї «Культурний арсенал».

  Передбачається, що майже третина коштів від проведення державної лотереї «Культурний арсенал» буде направлятися до Державного фонду гуманітарного розвитку України. Кошти будуть спрямовуватися на підтримку ініціатив і проектів у сфері культури, мистецтва, спорту, а також на покращення рівня охорони здоров’я.

  «Щоб кожен мав за честь купити квиток саме державної лотереї, розуміючи, що 31% від тієї гривні, яка буде оплачена за лотерею, піде на розвиток культури, спорту та інших державницьких ініціатив», – пояснив Міністр.

  Оскільки ініціатор створення такої державної лотереї виступив саме НКММК «Мистецький арсенал», то й назва відповідна – «Культурний арсенал». За взірець було взято Британську національну лотерею. За словами Олександра Шлапака, закордонні колеги готові поділитися досвідом та надати підтримку в організації державної лотереї  в Україні. 

  Розповідаючи про досвід Британії, Міністр фінансів зауважив: «У Британії така лотерея діє з 1994 року. З 1995 року фактично формується фонд британської лотереї. І по сьогоднішній день зібрано більше 37 млрд. Кошти направлено на розвиток 4 програм (культурних, спортивних, соціальної підтримки тощо). Сьогодні бюджет громадського фонду, який називається «Добрі справи», більший, ніж бюджет Міністерства культури у Великій Британії. Маю надію, що і у нас є всі можливості зробити щось подібне».

  Коментуючи представлену під час брифінгу концепцію організації грального бізнесу в Україні, Олександр Шлапак, зокрема, підкреслив: «Справа у тому, що ми хочемо вирішити дві задачі. Перша з них – безумовно унормувати абсолютно розрегульований ринок, на якому сьогодні здійснюється гральна діяльність. А друга – повернутися до здорового глузду у використанні державних коштів, які у такий спосіб заробляються» .