• In English
 • При Мінкультури діє робоча група з питань музеєфікації матеріальних і нематеріальних пам'яток Майдану
  опубліковано 16 серпня 2014 року о 10:18

  Для збереження пам’яті про Революцію Гідності, що відбулася в Україні наприкінці 2013-початку 2014 рр, при Міністерстві та Інституті національної пам’яті діє робоча група з питань музеєфікації матеріальних та нематеріальних пам’яток Майдану. Уже зараз готова концепція музеєфікації самого феномену Майдану та створення музею Майдану. Невдовзі розробки будуть публічно презентовані.

  Така концепція стане основою для подальших дій. У ній, зокрема, чітко визначені першочергові завдання та принципи музеєфікації; тип, статус та структура музею; джерела його фінансування. Важливо зазначити, що цей проект, з огляду на соціальний резонанс та значимість у історії України, є результатом взаємодії багатьох фахівців музейної та пам’ятко-охоронної справи, громадських активістів, мистецтвознавців, істориків і менеджерів культури. Усі вони добровільно долучились до ініціативи.

  Важливим питанням також наразі залишається визначення єдиного місця збору та опрацювання артефактів і формування професійного колективу відповідної інституції. Нині збір та збереження матеріальних пам’яток Майдану відбувається зусиллями фахівців Музею Гончара, Національного художнього музею, Мистецького Арсеналу, Історичного музею та інших інституцій та творчих об’єднань. Над фіксацією та збереженням усної творчості та нематеріальних пам’яток працює Інститут національної пам’яті.

  Усі артефакти, що дотепер знаходились на Майдані Незалежності, зокрема, плакати, прапори, банери тощо з ялинки Майдану були передані до музею Гончара. А металеву конструкцію ялинки після демонтажу планується перенести до Національного Музей історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 рр, котрий володіє відповідними експозиційними можливостями.