• In English
 • ДП "Енергоринок" зареєструвало автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії ПАТ "Укргідроенерго"
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 17:21

  ПАТ «Укргідроенерго» отримало реєстрацію автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії в ДП «Енергоринок», який є головним оператором оптового ринку електричної енергії (ОРЕ) України. Реєстрація АСКОЕ у головного оператора АСКОЕ ОРЕ є головною умовою проведення розрахунків з виробником електричної енергії за фактичними показникам відпуску електричної енергії.

  Використання АСКОЕ значною мірою підвищує точність обліку виробленої та проданої електричної енергії за рахунок синхронного отримання значень перетоку електричної енергії з 512 приладів обліку. Ця система надає можливість оперативного отримання агрегатованої інформації та по кожній станції окремо, надає додаткову технологічну інформацію про режимні перемикання та надання додаткових послуг, суттєво впливає на економічні показники в роботі станцій, створює платформу для гнучкого змінення алгоритмів опрацювання даних в умовах реформування ринку електричної енергії України.

  Таким чином, завершився черговий етап в рамках міжнародного проекту МБРР щодо фінансування робіт з улаштування на об’єктах ПАТ «Укргідроенерго» автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ). У реалізації проекту брали участь МБРР, ПАТ «Укргідроенерго», NARI Group Corporation (КНР), ТОВ «ТРИОС» (Україна), ДП «Енергоринок» (Україна). До складу АСКОЕ ПАТ «Укргідроенерго» входять: АСКОЕ Каховської ГЕС, Дніпровської ГЕС 1, Дніпровської ГЕС 2, Дніпродзержинської ГЕС, Кременчуцької ГЕС, Канівської ГЕС, Київської ГЕС, Київської ГАЕС, Дністровської ГАЕС, Дністровської ГЕС. Всі АСКОЕ філій ПАТ «Укргідроенерго» об’єднані в єдине інформаційне середовище з використанням корпоративної мережі передачі даних за технологією MPLS. Інформаційна взаємодія АСКОЕ ПАТ «Укргідроенерго» з АСКОЕ суміжних суб’єктів ОРЕ, енергосистемами ДП НЕК «Укренерго», ДП «Енергоринок» виконується як локальними серверами АСКОЕ так і з головного серверу компанії.

  Створена ПАТ «Укргідроенерго» АСКОЕ є найбільшою в ОРЕ України діючою системою за кількістю енергоагрегатів - 101, об’єднаних АСКОЕ станцій - 10, за кількістю суміжних суб’єктів ОРЕ - 10, суб’єктів інформаційної взаємодії енергосистеми – 5. Під час реалізації такого масштабного проекту ПАТ «Укргідроенерго» провела організаційно-технічні заходи на всіх об’єктах компанії, пов’язані зі змінами у роботі персоналу станцій, корпоративній звітності та інформаційній взаємодії з суміжними суб’єктами ОРЕ. Персонал станцій пройшов навчання з експлуатації технічних та програмних засобів АСКОЕ. У співпраці з ДП «Енергоринок» та НКРЕ були ініційовані зміни у нормативних документах, що регулюють відносини виробника електричної енергії з суміжними субєктами ОРЕ.

  У цілому реалізація масштабного міжнародного проекту, з залученням кращих вітчизняних виробників, є показником послідовних дій ПАТ «Укргідроенерго» щодо забезпечення надійного виробництва електричної енергії з відновлювальних джерел енергії в умовах трансформації ринку електричної енергії України. «Цей проект вкотре довів абсолютну правильність тих кроків, які ми робимо на шляху технічного переозброєння та модернізації наших станцій. Адже наша кінцева мета – це світові стандарти публічності та прозорості у веденні економіки підприємства та її звітності, а також надійність та високий рівень безпеки експлуатації сучасних гідроенергетичних об’єктів”, - заявив генеральний директор ПАТ “УкргідроенергоІгор Сирота.