• In English
 • Рятувальники і ООН обговорили залучення міжнародної допомоги для відновлення міст Донбасу і надання допомоги його жителям
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 17:03

  Керівництвом Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з представниками ООН 14 серпня було організовано проведення наради з міжнародними донорами стосовно залучення міжнародної допомоги та презентовано Попередній план реагування України. На зустрічі були присутні понад 50 представників організацій в системі ООН, які є потенційними міжнародними гуманітарними донорами та інші представники світової спільноти.

  На початку зустрічі заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій – Голова Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький охарактеризував загальний огляд гуманітарної ситуації в Україні, окреслив обсяг проблем, а також визначив фактори, що перешкоджають ефективному реагуванню на них.

  «Наразі проведено обстеження житлових об’єктів щодо готовності до життєзабезпечення переміщених осіб у зимовий період, 2 тис. 189 об'єктів комунальної та державної власності на 24 тис. 400 ліжко-місць та можливістю додаткового розгортання ще 2 тис. 600 ліжко-місць. Повністю завершено паспортизацію приміщень для розміщення внутрішньо переміщених осіб. На підставі проведених обстежень та аналізу стану готовності систем життєзабезпечення до зимового періоду проведено розрахунки щодо додаткової потреби у засобах обігріву та опалення, електростанціях, обладнаннях для питної води, а також ліжках, ковдрах, матрацах та підготовлено звернення до міжнародних організацій, які можуть надати відповідну матеріально-технічну допомогу», – зазначив Василь Стоєцький.

  Крім того, як зауважив Василь Стоєцький, для відновлення нормальної життєдіяльності Донецької та Луганської областей існує потреба у допомозі щодо відновлення пошкодженої та зруйнованої транспортної інфраструктури і комунікацій, медичних та освітніх закладів.

  Василь Стоєцький також повідомив, що протягом минулого тижня у ДСНС України відбулося три зустрічі з представниками міжнародних організацій та дипломатичних представників. Зокрема, питання внутрішньо переміщених осіб обговорювалися під час зустрічей з регіональним представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, Спеціальним представником Прем’єр-міністра Австралії та Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Республіці Польща та Україні.

  У свою чергу, Голова офісу ООН з координації гуманітарних питань в Україні Марсель Вассин ознайомив присутніх з основними положеннями Попереднього плану реагування України. У запропонованому проекті міститься інформація про фінансові потреби ООН для цілей гуманітарної готовності та реагування в Україні. У ньому зазначені потреби в фінансуванні потенціалу та координаційний механізм ООН в Україні для забезпечення подальшої роботи у цьому напрямку.

  Відповідно до даного Плану визначені 4 стратегічні цілі. По-перше, надання технічної підтримки Уряду України в галузі забезпечення готовності, гуманітарної допомоги та координації, а також у суміжних галузях, таких, як національне законодавство з проблем внутрішнього переміщення, перегляд гуманітарного права та його застосування.

  По-друге, постійний моніторинг і оцінка гуманітарної ситуації та потреб у відповідь на ситуацію у східних регіонах, зокрема в районах, постраждалих від терористів, областях, що приймають тимчасово переміщених осіб та у місцях їх потенційного повернення.

  По-третє, нарощування потенціалу та негайного реагування для ліквідації прогалин у забезпеченні, в тому числі попереднє накопичення обмежених кількостей запасів предметів першої необхідності з метою підтримки у разі різкого погіршення гуманітарної ситуації.

  По-четверте, встановлення пріоритетів ефективних заходів з відновлення інфраструктури на звільнених територіях, з особливою увагою до можливостей забезпечення засобів існування, нормалізації надання основних послуг, програм повернення і примирення після припинення конфлікту.

  За попередніми розрахунками, загалом для забезпечення діяльності щодо готовності та реагування відповідно до Плану необхідно 33,3 млн. дол. Серед яких – 2,5 млн. дол. планується залучити для надання технічної допомоги Уряду України та адвокації відповідно до стандартів, 2,2 млн. дол. на потреби постійного моніторингу та оцінки ситуації, 18,3 млн. дол. на цільове гуманітарне реагування для задоволення негайних потреб у постраждалих регіонах, 10,3 млн. дол. на високоефективну діяльність з швидкого відновлення інфраструктури на ранніх етапах у постконфліктних районах.

  Також, як зауважив Марсель Вассин, вимоги до стратегічних пріоритетів щодо задоволення негайних потреб населення, а також щодо діяльності з відновлення зруйнованої інфраструктури звільнених від терористів міст у значній мірі залежать від розвитку ситуації, здатності Уряду України та інших партнерів до реагування й відповідних планових показників. І розгляд даних потреб може знадобитися вже найближчими тижнями.

  Після детального обговорення учасниками заходу організаційних особливостей та координаційних питань були досягнуті домовленості щодо подальшого успішного співробітництва і вирішення всіх проблемних питань, які постали перед Україною внаслідок дій терористичних угруповань, що діють на Донбасі.