• In English
 • У розгляді справи за позовом Мін'юсту та Укрдержреєстру до КПУ оголошено перерву
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 16:54

  14 серпня 2014 року в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося продовження попереднього розгляду справи за адміністративним позовом про заборону діяльності Комуністичної партії України.

  Як відомо, відповідний позов Мін'юсту та Укрдержреєстру було подано 8 липня 2014 року.

  Згідно з адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

  Під час сьогоднішнього слухання до справи було долучено чимало клопотань та висновків різних установ (зокрема, висновки експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз) на підтримку позовних вимог.

  «Сьогодні, на цьому засіданні, за попереднім зверненням Генеральної Прокуратури України до науково дослідних інститутів та за зверненнями третьої особи  суду були надані результати лінгвістичного дослідження, в яких містилися запитання до сертифікованих експертів  щодо наявності  в діях Петра Симоненка  заяв, висловлювань, спрямованих на підрив національної безпеки, сепаратизм та порушення територіальної цілісності. Експертне дослідження було проведено і Генеральна прокуратура передала це дослідження до суду, і ми сподіваємося,  що поряд з іншими доказами, поясненнями, які надавалися позивачами, суд врахує цей доказ при прийнятті остаточного рішення по справі», - повідомив журналістам представник позивача заступник Міністра – керівник апарату Міністерства юстиції України Ігор Алексєєв.

  За словами Голови Державної реєстраційної служби України Ганни Онищенко, яка також представляє сторону позивача, відповідач – Комуністична партія України - продовжує навмисно затягувати процес розгляду справи.

  «Мова перш за все про чисельні клопотання фізичних осіб, які, прикриваючись тим, що вони є практично членами КПУ, хочуть долучитися до справи у якості третьої особи, що по суті затягує процес. Також як і звернення народних депутатів, які хотіли долучитись до справи, не маючи жодного законного обґрунтування заявлених ними вимог», - наголосила Ганна Онищенко.

  У попередньому судовому засіданні оголошено перерву. Про дату наступного засідання суд повідомить учасників процесу.

  Нагадаємо, перше засідання Окружного адміністративного суду міста Києва відбулося 24 липня 2014 року, під час якого позивачі підтримали свої позовні вимоги та зазначили, якими доказами будуть їх обґрунтовувати. Тоді в попередньому судовому засіданні було оголошено перерву до 14 серпня 2014 року, протягом якої було витребувано інформацію від СБУ та ГПУ щодо кримінальних проваджень, які б обґрунтовувати позов про заборону Компартії.

   

  Довідково

  Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

  Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на: 

  1) ліквідацію незалежності України;

  2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

  3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

  4) підрив безпеки держави;

  5) незаконне захоплення державної влади;

  6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;

  7) посягання на права і свободи людини;

  8) посягання на здоров’я населення.

  Згідно з частиною 2 вказаної статті політичні партії не можуть мати воєнізованих формувань.