• In English
 • Як ввести електронне урядування в Україні - розкажуть на VI Міжнародному економічному форумі "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи"
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 16:47

  Тема «Електронне керування для розумної країни» буде однією з основних дискусій на VI Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», що відбудеться за підтримки Держінвестпроекту в Харкові 5 вересня 2014 року.

  Електронне урядування, або е-Governance, виникло на Заході ще на початку 90-х років і на сьогодні реалізовується в низці успішних країн світу. Першим ідею урядового порталу реалізував Сингапур. Такий портал не лише надає інформацію про державні органи, а й дає змогу громадянам в он-лайн-режимі вирішувати певні питання, через які раніше вони були змушені йти до державних установ.

  Потім проект підхопили США та Великобританія. Остання з 2000 року реалізувала програму «E-citizen, e-business, e-government». Вже понад 10 років британці одержують в Інтернеті довідки і документи, подають скарги і заяви, заповнюють  податкові декларації, отримують відповіді на запити в режимі он-лайн. Перше голосування на виборах через Інтернет відбулося в Естонії у 2005 році, а згодом цією практикою зацікавився Європейський Союз.

  «Україна вже декілька років вивчає досвід е-Governance західних країн. Нині як ніколи ця тема є актуальною для нашої держави, адже електронне урядування – один із ключових складників реформи системи державного управління», – зазначає директор Харківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту Олександр Дудка, який є керівником комунікаційної групи оргкомітету Форуму. Він переконаний, що e-Governance допоможе в повній мірі забезпечити прозорість і підзвітність влади, а також залучити всіх небайдужих членів громади до вирішення питань соціально-економічного розвитку України.

  Ключовими спікерами на панельній дискусії будуть вітчизняні та закордонні фахівці – представники таких компаній, як IBM, Microsoft, Cisco тощо. На ній обговорюватимуться аспекти впровадження електронного підпису в усі сфери суспільного життя, основні напрями діяльності новоствореного Агентства електронного урядування, а також, зокрема, такі теми:

             e-Governance для підзвітності влади та участі громадськості;

             стандарти публічної етики;

             досягнення лідерів e-Governance.

  Довідково

  VI Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» відбудеться 5 вересня 2014 року за підтримки Держінвестпроекту. Серед учасників Форуму – представники транснаціональних корпорацій та інвестиційних фондів, керівники міністерств та органів місцевого самоврядування, представники дипломатичних місій і програм технічної допомоги Україні, топ-менеджери провідних IT-компаній.

  З програмою та умовами участі в VI Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» можна ознайомитися на сайті:  www.Led.org.ua .