• In English
 • Мінрегіон та Міжнародна фінансова корпорація співпрацюватимуть над подальшим спрощення дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 13:56

  41 місце за індикатором «Дозвільно-погоджувальні процедури у будівництві» в рейтингу Світового банку щодо легкості ведення бізнесу, яке Україна посіла у минулому році, піднявшись на 145 пунктів, не є межею. Мінрегіон продовжує працювати над спрощенням дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією.

  Договір про співпрацю, підписаний сьогодні між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міжнародною фінансовою корпорацією, закріпив подальші наміри сторін спільно працювати над створенням сприятливого інвестиційного клімату в будівельній галузі.

  Зі сторони Мінрегіону договір підписав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко, зі сторони Міжнародної фінансової корпорації - Керівником Департаменту Європи та Центральної Азії Лізою Кестнер.

  Сторони відзначили, що підписання договору дозволить організувати взаємодію на якісно новому рівні. Документ, зокрема, спрямований на організацію співпраці з удосконалення нормативно-правової бази у сфері будівництва, а також в інших сферах, якими опікується Мінрегіон, на спрощення дозвільно-погоджувальних процедур для суб’єктів господарювання, у тому числі тих, які оцінюються рейтингом «Ведення бізнесу» і на підвищення рівня обізнаності та залучення приватного сектору і громадянського суспільства до процесу впровадження реформ.

  У ході підписання договору Керівник Департаменту Європи та Центральної Азії Ліза Кестнер відзначила досягнення Мінрегіону на шляху спрощення процедур у будівництві і формування сприятливо клімату для розвитку бізнесу.

  «Міністерство зробило величезний прорив у спрощенні процедур в будівництві. Для нас честь, що ми працюємо з таким успішним, професійним міністерством і сподіваємося, що в середньостроковій перспективі це все принесе позитивні зміни для інвестиційного клімату», - наголосила Ліза Кестнер.

  У свою чергу Дмитро Ісаєнко подякував Міжнародній фінансовій корпорації  за спільну роботу.

  «Ми дякуємо за ту консультативну допомогу, яку надає нам Міжнародна фінансова корпорація, зокрема у підготовці необхідних законопроектів. Ми сподіваємося, що і в цьому році не зупинимося на досягнутих результатах і бізнесу в Україні буде набагато легше працювати, ніж раніше»,- сказав Дмитро Ісаєнко.

  Він уточнив, у договорі мова не йде про фінансування, а лише про спільні організаційні заходи, спрямовані на спрощення процедур у будівництві і їх доведення до конкретного споживача цих послуг.

  «На це гроші не потрібні, на це потрібні певні дії Уряду - підготовка законів, прийняття підзаконних актів і їх імплементація на місцях», - сказав заступник Міністра.

  Він поінформував, що минулого тижня у Верховні Раді України зареєстрували один з урядових законопроектів, який окрім подальшого спрощення дозвільно-погоджувальних процедур, передбачає децентралізацію повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції.

  «Прийняття цього законопроекту дозволить передати на місця функції видачі дозволів на будівництво, перевірки об’єктів будівництва у процесі їх спорудження, прийняття в експлуатацію будівель. Держархбудінспекція здійснюватиме лише наглядову функцію. Ми вважаємо, що це правильно і що це сприятиме розвитку населених пунктів»,- додав заступник Міністра. Він висловив сподівання, що вже восени законопроект буде прийнятий Верховною Радою України.

   

  Довідково          

  Міжнародна фінансова корпорація (МФК) входить до Групи Світового банку і є міжнародною організацією, місія якої полягає у сприянні стабільному інвестуванню у приватний сектор країн, наданні допомоги з метою розвитку бізнесу та покращення життя людей.

  Мінрегіон протягом останніх років плідно співпрацює з МФК. Спільним надбанням стала підготовка збірника «Що необхідно знати про процедури у будівництві», який знайшов визнання серед користувачів.

  Пропозиції МФК враховувалися під час реформування містобудівної діяльності. Як результат, за минулий рік Україна покращила свої показники у рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» за індикатором «Отримання дозволів на будівництво» на 145 пунктів і піднялася з 186 на 41 місце.