• In English
 • Арсеній Яценюк: Ухвалення законопроекту про санкції - це питання національної гідності
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 13:49

  У вівторок, 12 серпня, Верховна Рада України підтримала за основу урядовий проект закону «Про санкції» (№4453а). «За» проголосували 243 народні депутати.

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи проект закону, наголосив, що цей законодавчий акт дає можливість українській державі вводити санкції проти держав-агресорів, їхніх юридичних і фізичних осіб та власності.

  «Мова йде про те, що Україна отримає право через рішення Ради національної безпеки і оборони вводити санкції з метою захисту своїх національних інтересів та захисту громадян України», - повідомив він.

  Підставами для введення санкцій, згідно з проектом закону, є пряма чи прихована збройна агресія проти української держави; завдання шкоди здоров'ю українських громадян; експропріація української власності на незаконних підставах; захоплення заручників; здійснення перешкод для сталого економічного розвитку української держави.

  «Будь-хто, хто зазіхає на права українців, повинен знати, що Україна разом з західними партнерами введе проти нього санкції, як введені санкції країнами Великої сімки проти Російської Федерації», - зазначив Глава Уряду.

  Загалом, за словами Арсенія Яценюка, законопроект дає можливість введення 29 видів санкцій, серед яких заморожування активів, заборона на в'їзд, зупинка перевезень, арешт активів, обмеження користування радіочастотним ресурсом, обмеження користування мережею Інтернет і введення низки економічних і фінансових важелів проти держав-агресорів, проти їхніх компаній і фізичних осіб.

  Глава Уряду підкреслив, що з 2005 року Україна навіть не мала і юридичної можливості приєднатися до санкцій Європейського Союзу, оскільки в Україні відсутня законодавча база, яка б давала можливість захищати інтереси України і «разом із західними партнерами тиснути на агресорів і інтервентів, ким є сьогодні Російська Федерація».

  «Ми отримали підтримку від Заходу. Але тепер ми повинні продемонструвати всьому світу, що ми самі себе також здатні захищати», - наголосив він.

  «Усвідомлюємо, що введення санкцій буде мати наслідки і для української економіки. Але це та ціна, яка ніщо в порівнянні з жертвами українських солдатів, українського населення, яке розстрілюють терористи, підтримувані Російською Федерацією», - сказав Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що ухвалення цього закону – «це відповідь на питання, чи це український Парламент чи парламент іншої держави»: «Це питання національної гідності. Якщо ми просимо, щоб нас захищали, то спочатку треба показати, що ми здатні себе захищати. Наші вояки захищають країну, тепер нехай Парламент захистить країну».