• In English
 • Мінекономрозвитку реформує систему державних закупівель
  опубліковано 25 липня 2014 року о 16:55

  Реформування системи державних закупівель належить до пріоритетних напрямів діяльності Мінекономрозвитку, – наголосив  заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Роман Качур під час першого засідання робочої групи з реформування системи державних закупівель.

  «При цьому розвиток вітчизняної системи державних закупівель має здійснюватися з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема в частині приведення законодавства, що регулює цю сферу, до вимог законодавства Європейського Союзу», – зазначив Роман Качур.

  За його словами, Мінекономрозвитку як Уповноважений орган у сфері державних закупівель прагне враховувати інтереси всіх суб’єктів цієї сфери. Саме тому об’єднання зусиль різних зацікавлених сторін у рамках робочої групи є вкрай важливим для системної роботи з подальшого реформування державних закупівель. 

  «Завдання вдосконалення сфери державних закупівель в Україні викликає великий інтерес з боку різноманітних ініціативних груп і демонструє широту можливих шляхів його реалізації», – розповіла під час дискусії заступник директора департаменту державних закупівель та державного замовлення Лілія Дудник.

  Обговорюючи першочергові кроки щодо удосконалення системи державних закупівель члени робочої групи зазначили, що одним з найефективніших інструментів зменшення рівня корупції має стати впровадження в Україні системи електронних закупівель.

  Грузинський експерт Тато Уржумелашвілі поінформував присутніх про досвід Грузії на шляху зменшення корупційних зловживань у сфері державних закупівель і зазначив, що впровадження електронних закупівель допомогло Грузії побороти системну корупцію в цій сфері. Проте Тато Уржумелашвілі підкреслив, що Україна не повинна копіювати грузинську систему електронних закупівель, а має розробити власну, яка відповідатиме потребам і структурі вітчизняної системи державних закупівель.

  Члени робочої групи погодилися щодо необхідності визначення єдиного бачення концепції побудови системи електронних закупівель, зокрема і  реформування системи державних закупівель загалом, а також домовилися підготувати відповідні пропозиції до наступного засідання робочої групи, проведення якого заплановано на 1 серпня поточного року.

  До складу робочої групи, окрім фахівців Мінекономрозвитку, входять представники громадських організацій “Прозорі закупівлі” Громадської Платформи “Нова Країна”, “Трансперенсі Інтернешнл Україна” й Центру протидії корупції, а також міжнародні експерти у сфері державних закупівель.

  Водночас Міністерство не обмежується рамками робочої групи й готове розглянути пропозиції із зазначених питань будь-яких зацікавлених осіб (надавати на електронну адресу shymko@me.gov.ua).