• In English
 • Перехід до використання біопалива - важливий крок до енергетичної незалежності аграрного сектору України, - Ігор Швайка
  опубліковано 25 липня 2014 року о 16:27

  2,5 млрд. кубометрів газу необхідно аграріям для сушіння зерна, забезпечення роботи сільгосппідприємств, цукрової та птахівної галузей. Про це повідомив Міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка під час брифінгу в КМУ.

  За його словами, в умовах економічної агресії Росії, яка останнім часом була основним експортером газу, найдоречнішим є питання виробництва біопалива в Україні.

  Так, наразі створена і працює над вирішенням питання відповідна робоча група. Після розробки конкретних ідей можна буде говорити про систематизований розгляд запропонованих проектів по конкретних регіонах, щоб побачити, хто і які ресурси може надати для дієвої роботи біопаливної системи України.

  «Сьогодні ми долаємо цю проблему. Сьогодні над програмами працюють досвідчені науковці, зокрема, передбачається дослідження енергетичного потенціалу низки сільськогосподарських культур. Але задля ефективного розв’язання питання нам необхідно мати чітке розуміння переходу від теоретичної частини до практичного втілення у життя розроблених проектів. Помилок не повинно бути», - зазначив Ігор Швайка.

  На даний час, за словами Міністра, перспективними культурами визначено цукровий буряк, свічграс, енергетичну вербу, міскантус.

  Втім, впровадження біопаливної системи роботи стане більш швидким та ефективним, насамперед, за дієвої підтримки на законодавчому рівні.

  Так, на сьогодні в Україні вже в цілому сформовані загальні рамкові умови розвитку біопалива, які закріплені у ряді законодавчих актів.

  Між тим, на даний час необхідна підтримка законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії", який внесено на розгляд Верховної Ради України групою народних депутатів.