• In English
 • Людмила Денісова: Жителі Криму зможуть отримати належні їм пенсії та інші соціальні послуги
  опубліковано 03 липня 2014 року о 08:52

  Міністр соціальної політики Людмила Денісова повідомила, що на засіданні Кабміну 2 липня прийнято рішення, яким затверджено Порядок виплати пенсій та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території АР Крим та м. Севастополя.

  «Відповідно до визначеного механізму, наголосила Міністр, виплата пенсій буде здійснюватися будь-якому пенсіонеру тимчасово окупованої території, який не отримує пенсію від Пенсійного Фонду Російської Федерації або інших міністерств та відомств, що здійснюють пенсійне забезпечення Росії», – відзначила Людмила Денісова.

  Отримають належні їм пенсійні виплати також громадяни України, які мешкають у Криму та одержують пенсію за міжнародними договорами з пенсійного забезпечення, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

  Крім того, вона наголосила, що Пенсійний Фонд України визначить управління ПФ, якими будуть здійснюватися пенсійне забезпечення та надаватимуться соцпослуги кримчанам. Зокрема, передбачається 4 таких управління, що функціонують у Херсонській області, за кожним з них буде чітко закріплено міста та райони АР Крим та м. Севастополь.

  Людмила Денісова зазначила, що свої пенсії громадяни України, які проживають на тимчасово-окупованій території, отримають на відкриті рахунки у банківських установах на материковій частині України, з якими укладеного відповідні угоди. Також, за наявності можливості, виплата пенсії здійснюватиметься через поштові перекази.

  З урахуванням положень прийнятої постанови Пенсійним Фондом буде внесено відповідні зміни до порядку подання документів для продовження виплати пенсій, яка призначена згідно із законодавством громадянам Українимешканцям АР Крим та м. Севастополь. Зокрема, буде визначено перелік документів, що необхідний для надання до органів пенсійного забезпечення.