• In English
 • Людмила Денісова: МВФ позитивно оцінив підготовку України до впровадження нової програми компенсацій
  опубліковано 01 липня 2014 року о 19:41

  У Мінсоцполітики відбулася зустріч Міністра Людмили Денісової з керівником Місії МФВ в Україні Ніколаєм Георгієвим. Сторони обговорили проведення інформаційної кампанії щодо впровадження програми компенсацій додаткових витрат для найбідніших верств населення у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги.

  «Майже два місяці Мінсоцполітики спільно з іншими відповідальними міністерствами працює над тим, аби про нову програму компенсацій, яка розпочалася з 1 липня, дізналося якомога більша кількість громадян», – проінформувала Людмила Денісова. За її словами, протягом цього періоду проведено низку відповідних заходів, серед яких семінари для працівників управлінь соцзахисту населення з питань впровадження такої послуги. Аналогічний захід проведено Мінрегіоном з структурними підрозділами облдержадміністрацій з питань житлово-комунального господарства, а також з представниками підприємств-надавачів послуг.

  Крім того, Міністр зазначила, що Мінсоцполітики розроблено інформаційний листок-пам’ятку, в якому роз’яснюється, хто має право на компенсацію та порядок її нарахування. Відповідний інформаційний матеріал розповсюджується в усіх публічних місцях, друкованих засобах масової інформації регіонального та місцевого рівня. Також Мінсоцполітики звернулося до Мінрегіону та Міненерговугілля з проханням забезпечити розміщення на зворотній стороні  платіжних документів на сплату комунальних послуг інформації про можливість отримання такої компенсації. Наразі проходить активна робота над створенням відеоролика, який буде транслюватися по всіх каналах України.

  З огляду на впровадження нової програми компенсацій додаткових витрат для найбідніших верств населення у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги, – повідомила Міністр, – для всіх управлінь соцзахисту населення розроблено відповідне програмне забезпечення, яке вже надіслано в регіони.

  «Враховуючи те, що програма починає діяти 1 липня, говорити про кількість звернень від громадян щодо оформлення компенсацій на сплату комунальних послуг, ще зарано. При цьому, за прогнозами Мінсоцполітики, відповідною програмою зможуть скористатися близько 3,5 млн. громадян з низькими доходами», – відзначила Людмила Денісова. Вона додала, що інформаційна кампанія щодо програми компенсацій проходитиме в Україні двічівлітку і з повтором з 1 жовтня, якраз напередодні опалювального сезону.

  Серед інших питань, що обговорили керівники Мінсоцполітики та представники Місії МВФ в Україні, також питання фінансового забезпечення виплат соціальної державної допомоги та пенсій і показники бюджету Пенсійного Фонду України на 2014 рік.