• In English
 • Запускається до виробництва новий повсякденний набір сухих харчових продуктів для спецпідрозділів
  опубліковано 01 липня 2014 року о 19:34

  Вже запускається до виробництва новий повсякденний набір сухих харчових продуктів для підрозділів спецпризначення, ВДВ, розвідки і морської піхоти.

  Про це, сьогодні, 1 липня, під час брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” повідомив начальник Центрального управління продовольчого забезпечення ЗС України Тилу Збройних Сил України полковник Олександр Андрух.

  «Сьогодні виготовлено 130 тисяч повсякденних наборів сухих продуктів і 1 300 групових наборів сухих продуктів (на 10 осіб), – розповів полковник Олександр Андрух. – Ці сухі пайки відрізняються від попередніх, термін придатності яких складав лише 9 місяців. Термін придатності розроблених нових сухих пайків – до 2 років. В них суттєво збільшена калорійність, яка тепер складає 4232 ккал, що на 600-700 ккал більше, ніж було в попередніх. Також змінено упаковку, яка пристосована до зберігання у будь-яких умовах і вже дуже добре себе зарекомендувала при доставці авіаційним способом».

  За його словами, групові набори сухих продуктів мають по 3 939 ккал. В них розфасовані продукти для триразового харчування.

  До складу групових наборів сухих продуктів входять галети з борошна пшеничного першого сорту - 350 г, консерви м’ясні (м'ясо тушковане яловичини вищого сорту) - 367,5 г, консерви м'ясні (паштети печінкові) - 100 г, крупи різні (або макаронні вироби) в асортименті - 270 г, концентрати харчові перших страв в асортименті (супи) - 36 г, консерви овочеві закусочні - 120 г, цукор - 90 г, чай чорний натуральний - 6 г, приправа овочева в асортименті - 7 г).

  Слід зазначити, що у березні 2014 року Міністерством оборони України в якості благодійної допомоги отримано від збройних сил країн-партнерів, а саме США, 300 тис. наборів сухих продуктів. А кілька днів тому із Норвегії отримано ще понад 77,5 тис. наборів сухих продуктів. Усі вони розмитнені та днями будуть доставлені до бійців у зону АТО.

  «Міністерством оборони України налагоджено тісну співпрацю з Міністерством аграрної політики та продовольства України і отримано 200 тонн води питної бутильованої, яку видано військовослужбовцямучасникам АТО», – додав полковник Олександр Андрух.