• In English
 • У травні Дніпропетровщина збільшила обсяги промислового виробництва на 3,3%
  опубліковано 19 червня 2014 року о 16:06

  На Дніпропетровщині індекс промислової продукції травня до квітня 2014 року склав 103,3%. Це найкращий показник серед промислових регіонів України. Про це свідчить експрес-випуск Держкомстату.

  Дніпропетровщина також наростила й індекс промислової продукції за 5 місяців 2014 року. У порівнянні з цим показником за 4 місяці він зріс на 1,6%. Це результат стабільної ситуації в регіоні та підтримки обласною владою промислових підприємств у пошуку нових ринків збуту.

  Так, яскравим показником роботи над пошуком нових ринків збуту є машинобудування. Це та сфера, яка у великій мірі залежала від російських ринків. Зрозуміло, що після погіршення політичних відносин між країнами, машинобудування Дніпропетровщини значно знизило свої показники. Проте наразі завдяки встановленню нових торговельних відношень на національному та європейських ринках машинобудування регіону поступово набирає обертів.

  Так, індекс промислової продукції за 5 місяців зріс у порівнянні з аналогічним показником за 4 місяці на 0,9%. Це стало можливим завдяки збільшенню на 15,4% показників з виробництва машин для сортування та змішування, подрібнення та подібних видів оброблення ґрунту, каменю, руд та ін. Наразі ще залишається проблемним питанням ринків збуту вагонів регіонального виробництва. Проте пошуки у цьому напрямку ведуться.

  Високі показники росту демонструє переробна промисловість Дніпропетровщини. Так, підприємства регіону у травні перевищили показники квітня на 2,8%. Індекс же промислової продукції за 5 місяців у порівнянні з аналогічним показником за 4 місяці зріс на 1,7%. Зокрема, металургійне виробництво продемонструвало зростання індексу промислової продукції за 5 місяців у порівнянні з 4 місяцями на 2,8%.

  Значно перевищено показники минулого року з виробництва коксу та продуктів нафтопереробки (106,7%), а також з виробництва гумових і пластмасових виробів (103,1%).

  Зростають показники, безпосередньо пов’язані з будівництвом. Так, індекс виробництва деревини за 5 місяців 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 123,2%, фарби та лаків – 102,1%, цементу – 106,7%, блоків та цегли – 131%. Це свідчить про те, що спокій та стабільність на Дніпропетровщині дозволяють жителям регіону активно продовжувати зводити та реконструювати будівлі, ремонтувати житло тощо.