• In English
 • Юрій Продан та Андрій Коболєв під час візиту до Угорщини взяли участь у Форумі з питань енергетичної безпеки
  опубліковано 18 червня 2014 року о 18:00

  18 червня 2014 року відбувся візит Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана та Голови правління НАК „Нафтогаз України” Андрія Коболєва до Угорщини.

  У ході візиту Юрій Продан та Андрій Коболєв взяли участь у роботі Форуму з питань енергетичної безпеки. Учасників Форуму було поінформовано про енергетичну політику України, перебіг та перспективи тристоронніх консультацій щодо ціни та умов поставок російського газу, а також реструктуризацію енергетичного сектору України.

  Українською стороною було заявлено, що пропозиція ЄК, яка була оприлюднена на останньому раунді тристоронніх консультацій, може бути основою для компромісного та взаємовигідного рішення. У разі прийняття російською стороною зазначеного компромісного рішення питання постачання газу до України та країн ЄС може бути тимчасово вирішене до його остаточного врегулювання у відносинах між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ „Газпром”. 

  Міністр енергетики та вугільної промисловості і Голова правління НАК „Нафтогаз України” також провели зустрічі з Міністром зовнішньої торгівлі та закордонних справ Угорщини Т.Наврачічем та Міністром національного розвитку Угорщини М.Шестаком, у рамках яких обговорили актуальні питання європейської енергетичної безпеки та українсько-угорської взаємодії в енергетичній сфері. Сторони погодилися щодо доцільності збільшення обсягів поставок газу до України територією Угорщини та якнайшвидшого підписання українсько-угорсько-хорватської Декларації щодо проекту будівництва Адріатичного газового коридору.

  Окрім того, у рамках участі у Форумі відбулась зустріч Юрія Продана та Андрія Коболєва зі Спеціальним посланником та Координатором з питань міжнародної енергетики Державного департаменту США Карлосом Паскуалем та Керуючим директором з енергетики ЄБРР Ріккардо Пуліті. Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку українсько-американського співробітництва в енергетичній сфері та подальші шляхи підвищення енергетичної безпеки, у тому числі диверсифікації енергозабезпечення України.