• In English
 • Представники Польського агентства розвитку підприємництва діляться досвідом з Держпідприємництвом щодо підтримки та розвитку бізнесу
  опубліковано 18 червня 2014 року о 10:20

  17-18 червня 2014 року з метою реалізації ІІ етапу проекту «Підтримка методології впровадження Small Business Act в Україні та гармонізації українського законодавства в сфері сектора МСП із законодавчими стандартами ЄС» польські колеги для представників Держпідприємництва проводять відповідний семінар.

  Польську делегацію очолив Керівник відділу Департаменту розвитку підприємництва та інноваційності Піотр Крийом. Від Держпідприємництва семінар відкривали Перший заступник Голови Служби Олександр Потімков та заступник Голови Служби Олег Шейко.

  Перший візит ПАРП відбувся у травні минулого року. Тоді присутніх польські колеги ознайомили з програмами та інструментами підтримки малого і середнього підприємництва (МСП).

  Цьогоріч, на прохання польської сторони, спочатку представники структурних підрозділів Держпідприємництва поблоково презентували напрями своєї роботи, досягнення та плани.

  З боку Держпідприємництва України наголошувалося на послідовних реформаторських позиціях Служби у сфері розвитку та підтримки МСП.

  Польських колег поінформовано, що Держпідприємництвом вже реалізована ідея, коли орган контролю може зупиняти підприємницьку діяльність лише за відповідним рішенням суду.

  «Органи влади повинні довести суду необхідність призупинення підприємницької діяльності. У такому випадку бізнес не зобов'язаний доводити в суді свою правоту», – пояснив Олександр Потімков.

  Особливу зацікавленість у представників ПАРП викликав розроблений Держпідприємництвом законопроект про модернізацію державного нагляду та контролю. Головна мета даного проекту – запровадити єдину та зрозумілу процедуру здійснення перевірок.

  Польські колеги відмітили реформаторськими ініціативи Служби щодо:

  - законодавчого закріплення норми стосовно обов’язкового надання спеціально уповноваженим державним органом пропозицій до проекту регуляторного акта, розробленого органом місцевого самоврядування);

  - встановлення єдиного режиму державного регулювання господарської діяльності шляхом конвергенції (зближення) ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та інших регулювань.

  Окрім того, неабияку зацікавленість в польської делегації викликала й практика досудового врегулювання спорів у сфері ліцензування через експертно-апеляційну раду при Держпідприємництві. Це відпрацьований протягом тривалого часу механізм захисту бізнесу.

  Також у рамках програми семінару присутні ознайомилися з польським досвідом по наступним напрямкам:

  - просуванні ідеї креативності та інноваційності серед підприємців;

  - формуванні інноваційної інфраструктури ведення бізнесу і пов`язаних з нею об`єктів;

  - фінансовій підтримці МСП.