• In English
 • Держінвестпроект та Інститут стратегічних досліджень обговорили перезавантаження нацпроектів
  опубліковано 18 червня 2014 року о 10:27

  17 червня у Національному інституті стратегічних досліджень представники науково-експертного товариства обговорили перезавантаження ідеї національних проектів та систему проектного підходу як головного механізму розвитку сучасної економіки України. Дискусія відбулася у форматі круглого столу за участю Голови Держінвестпроекту Сергія Євтушенка, першого заступника директора Інституту Ярослава Жаліло та інших. Про це передає прес-служба Держінвестпроекту України.

  Сергій Євтушенко розповів, що за останні три місяці Агентство ретельно переглянуло портфель та концепції нацпроектів, у результаті чого сфокусувалося на впровадженні восьми. «Для того, щоб реалізувати інвестиційний проект вартістю 100 млн. доларів необхідно 4-5 років. Тому ми виокремили 8 проектів, які в найближчі рік-два можуть показати практичний результат», - зазначив Голова Держінвестпроекту.

  За його переконанням, одним із найдоцільніших в економічному сенсі та в питанні національної безпеки є нацпроект «LNG-термінал».

  «На сьогодні ми маємо серйозну інвестиційну пропозицію вартістю в 1 млрд. доларів з боку потужної міжнародної компанії, яка зацікавлена виступити інвестором реалізації другої фази нацпроекту «LNG-термінал» - будівництві наземного терміналу. Але для цього нам необхідно спочатку завершити роботу із першим етапом - орендою FSRU-платформи для постачання зрідженого газу й мати чітку домовленість із турецькою стороною щодо проходу нашого LNG-танкера через їхній Босфор. І я вже маю чітке розуміння, як можна структурувати цю домовленість», - повідомив Голова Агентства.

  С. Євтушенко підкреслив, що останні 20 років економіка України не відрізняється своєю конкурентоздатністю. «За рівнем адміністрування податків ми передостанні в світі, не в першій десятці і за рівнем захисту право власності. Без налагодження необхідних умов у веденні бізнесу за зразком європейських країн, також державно-приватного партнерства ми не зможемо залучати великих інвесторів у нашу економіку», - сказав очільник Агентства.

  Він додав, що 90% проектів в Україні - це боротьба за субсидії, субвенції, гранти та «подарунки» від держави. І якщо завтра їх раптом доведеться презентувати перед ЄБРР або ЄІБ, з них нічого буде обрати. «Для того, щоб розпочати діалог з міжнародними фондами, інвесторами потрібно підготувати серйозні інвестиційні портфелі, і в них потрібно вкласти як часові, так і фінансові ресурси», - резюмував С. Євтушенко.

  Ярослав Жаліло наголосив, що, незважаючи на проблеми та суперечності, які ми спостерігали протягом останніх років в реалізації національних проектів, безумовно є необхідність для подальшого розвитку цього інституту, який покликаний забезпечити широке залучення недержавних інвестиційних ресурсів на засадах державно-приватного партнерства. Він відзначив, що для вдалої реалізації нацпроектів, зокрема, необхідно розробити та прийняти Закон України «Про національні проекти», який визначить формальні ознаки та механізми для їхньої реалізації.