• In English
 • Міноборони: За обліками сухих пайків, отриманих в 2014 році як гуманітарна допомога, нестач і надлишків не виявлено
  опубліковано 08 червня 2014 року о 13:16

  У березні 2014 року від збройних сил країн-партнерів, у якості гуманітарної допомоги, до Збройних Сил України надійшло 300 тисяч раціонів сухих пайків “MRE”, які через об’єднані центри забезпечення було видано до Збройних Сил України.

  Військовою службою правопорядку у Збройних Силах України проводиться перевірка інформації щодо правильності використання та випадків незаконного збуту раціонів сухих пайків “MRE”.

  6 червня 2014 року співробітниками Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області спільно з представниками Військової служби правопорядку у Збройних Силах України під час перевірки торгових місць роздрібної торгівлі на міському базарі м. Очаків у місцевого мешканця громадянина Ш. виявлено в продажі у торговій точці раціони сухих пайків “MRE”. З пояснень громадянина Ш. стало відомо, що американські сухі раціони “MRE” 3 червня 2014 року йому передав військовослужбовець однієї із військових частин міста Очаків Миколаївської області капітан К.

  Попередньо встановлено, що зазначені сухі раціони були залишені військовослужбовцями збройних сил США після проведення у 2011 році командно-штабних навчаньСі-Бриз 2011”, як такі, що не використані. У зв’язку з тим, що в даних сухих раціонах закінчувався строк придатності, начальник продовольчої служби військової частини капітан К. із корисливих мотивів з метою збуту передав громадянину Ш. під реалізацію 44 раціони сухих пайків “MRE”.

  6 червня 2014 року начальником слідчого відділу Очаківського МВ ГУ МВС України в Миколаївській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесене кримінальне правопорушення, передбачене ст. 198 КК УкраїниПридбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом” за фактом без особи.

  За результатами проведеної роботи встановлено, що фактична наявність 300 тисяч раціонів сухих пайків “MRE”, які надійшли від збройних сил країн-партнерів, у якості гуманітарної допомоги до Збройних Сил України у 2014 році відповідає обліковим даним у місцях зберігання. Нестач та надлишків не виявлено.

  По даному факту в Миколаївській області, виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль призначив службове розслідування.

  Після закінчення перевірки, Військова служба правопорядку у Збройних Силах України передасть матеріали до правоохоронних органів.