• In English
 • При Уряді створено Раду міжнаціональної злагоди та введено посаду Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики
  опубліковано 04 червня 2014 року о 17:05

  4 червня 2014 р. на засіданні Уряду було ухвалено постанову про створення Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті Міністрів України та введено посаду Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики.

  «У різні часи в той чи інший спосіб розігрувалась карта зіткнень нібито на проблемах на етнічному ґрунті. Насправді гостро в Україні вона ніколи не поставала. Наша держава завжди була толерантною і терпимою до тих народів, які створювали тут свої етнічні групи, або ж є корінними народами на території України. Разом з тим, ми розуміємо - у нинішніх обставинах, в яких опинилась Україна, з огляду на події, що відбуваються на сході та півдні - надзвичайно важливо на високому рівні показати, що держава дуже серйозно враховує ті гострі питання, які виникають у етнонаціональних груп. І саме Рада міжнаціональної злагоди з Урядовим уповноваженим з питань етнонаціональної політики покликані об’єднати націю та консолідувати український народ. Ми відкриті для того, щоб врахувати всі особливості та побажання національних меншин, корінних народів, етнічних груп, які проживають в Україні, аби уникнути провокацій, які створюються з цих питань», - сказав на брифінгу Міністр культури Євген Нищук.

  На офіційному рівні посада Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики прирівнюватиметься за статусом до посади заступника міністра та віднесена до першої категорії посад державних службовців. Свої дії він координуватиме з Міністерством культури та братиме участь з правом дорадчого голосу у засіданнях КМУ під час розгляду питань, що належать до його компетенції.

  «Це людина, яка не просто займатиметься питаннями, пов'язаними з діяльністю Ради міжнаціональної злагоди, а, разом з тим, на державному рівні координуватиме етнодержавну політику, культурологічні, мовні,  освітні та релігійні питання, і куруватиме їх у європейському та світовому співтоваристві», - зазначив Євген Нищук.

  Перед ухваленням постанова щодо створення Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті Міністрів України та введення  посади Урядового уповноваженого, пройшла процедуру обговорення у експертному та громадському середовищі. Були враховані поправки усіх зацікавлених міністерств, відомств та установ. Уповноважений з питань етнонаціональної політики призначається Прем'єр-Міністром України.

  Проекти постанов буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час засідання Уряду.