• In English
 • В Україні стартувало зовнішнє незалежне оцінювання
  опубліковано 04 червня 2014 року о 16:53

  4 червня 2014 року у Міністерстві освіти і науки за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун і директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука відбулася прес-конференція щодо початку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

  Під час прес-конференції перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун розповіла про нововведення вступної кампанії, які очікують на абітурієнтів у 2014 році. Окремо Інна Совсун зупинилася на питаннях, пов’язаних зі вступом до ВНЗ абітурієнтів Донецької та Луганської областей.

  Зокрема, перший заступник Міністра наголосила, що у цьому році Міністерство освіти і науки забезпечить абітурієнтів Донецької та Луганської областей гуртожитками у разі потреби.

  Перший заступник Міністра підкреслила, що всі абітурієнти Донецької та Луганської областей встигнуть вступити до вищих навчальних закладів України, адже фактично, порівняно з іншими, вони втрачають лише 5-6 днів, що не повинно вплинути на строки подачі документів.

  За словами Інни Совсун, враховуючи ситуацію, що склалася на Сході країни, для абітурієнтів, які складатимуть творчі іспити, Міністерство буде рекомендувати університетам допускати таких абітурієнтів до іспитів ще до отримання кінцевих результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

  Відповідаючи на запитання журналістів, Інна Совсун зазначила, що основна зміна, яка відбулася в Умовах прийому до ВНЗ у 2014 роціце нарахування балів за атестат. «Якщо попередні роки розраховували бал за 200 бальною шкалою, то зараз розраховуватимуть за 60 бальною шкалою. Для зручності, кожен абітурієнт може свій бал помножити на «5» і буде знати який середній бал додаватиметься за атестат».

  Серед важливих змін перший заступник Міністра назвала скорочення термінів подачі документів. За словами Інни Совсун, минулого року 30% абітурієнтів скористалися системою електронного вступу, що значно полегшило роботу приймальних комісій.

  Як підкреслила перший заступник Міністра Інна Совсун, інша важлива зміна у вступній кампанії 2014 – повернення системи «Конкурс», де кожен абітурієнт в он-лайн режимі зможе відслідкувати свій рейтинг у вищому навчальному закладі, до якого він вступає.

  У свою чергу директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повідомив, що 3 червня складанням тесту із іноземних мов розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. На ЗНО з’явилося 93% від загальної кількості зареєстрованих абітурієнтів. За словами Ігоря Лікарчука, в жодному із 200 пунктів тестування, де відбувалось зовнішнє незалежне оцінювання, не зареєстровано надзвичайних подій, і до 18 червня результати тесту будуть розміщені на персональних сторінках абітурієнтів.

  За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, 3 червня 130 абітурієнтів, які прийшли на тестування з мобільними телефонами та іншими засобами зчитування та передавання інформації, позбавлені права складати тест та фактично позбавлені права стати студентом у цьому році. Ігор Лікарчук також поінформував, що на ЗНО з української мови та літератури, яке розпочнеться 5 червня, кількість металошукачів та засобів для пошуку передавання та отримання інформації буде збільшена.

  Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про прикрий випадок у селищі Барвінковому на кордоні Харківської та Донецької областей, де було затримано автотранспорт, який перевозив дітей до пункту складання ЗНО. Завдяки втручанню місцевої адміністрації та Національної гвардії України діти вчасно прибули на тестування.

  Ігор Лікарчук нагадав, що випускники Донецької та Луганської областей не братимуть участь у першій сесії ЗНО. За останні дні збільшилась кількість перереєстрації абітурієнтів з цих областей для участі у додатковій сесії в інших регіонах України. «На сьогодні, бажаючих складати зовнішнє оцінювання в інших областях країни становить більш ніж 1700 осіб», - повідомив він. Директор Українського центру оцінювання якості освіти закликав усіх абітурієнтів з Донецька та Луганська перереєструватися до 15 червня і скористатися конституційним правом на рівний доступ до вищої освіти.

  Як повідомив Ігор Лікарчук, в Українському центрі оцінювання якості освіти з 2 червня почав працювати цілодобовий телефон «гарячої лінії»: (044) 503 37 93.