• In English
 • Україна та Литва продовжують активно співпрацювати в АПК
  опубліковано 04 червня 2014 року о 16:04

  4 червня в рамках проведення XXVІ Міжнародної агропромислової виставки "АГРО-2014" Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Міністром сільського господарства Литовської Республіки Вігіліюсом Юкна.

  Під час зустрічі сторони відзначили позитивну динаміку і конструктивний характер українсько-литовського співробітництва в сфері агропромислового комплексу. Це підтверджується динамічним приростом у поточному році експорту сільськогосподарської продукції в Литву, зокрема за рахунок збільшення поставок зернових злаків та насіння олійних культур.

  Зі свого боку Ігор Швайка подякував литовській делегації за значну підтримку, надану Україні в умовах найскладніших політичних випробувань. «Ми надзвичайно вдячні литовцям за те, з якою щирістю та сердечністю вони приймали українську делегацію на своїй виставці. Саме тоді я відчув, що до нас ставляться не лише як до партнерів, але й як до справжніх друзів. Переконаний, що ми й надалі будемо розвивати наші взаємні відносини, а підписаний сьогодні план, стане хорошою дорожньою картою у співпраці між міністерствами», - наголосив Міністр.

  В ході зустрічі очільниками аграрних відомств був обговорений позитивний внесок  литовських експертів у реалізацію спільних Twinning проектів у таких сферах як ветеринарний і фітосанітарний контроль, земельні відносини та державна підтримка. Міністри дійшли згоди щодо проведення консультацій щодо справ і змін до закону про племінну справу. Консультації з цього питання будуть проведені протягом завтрашнього дня. Прикметно, що такі двосторонні зустрічі є чудовою нагодою обговорити також найсвіжіші ідеї. Мова йде про створення балтійсько-української торгової ради, метою якої є поглиблення співпраці між Балтійським регіоном та Україною, а також пошуком нових напрямків співпраці між країнами.

  Метою зустрічі стало підписання Плану дій щодо зміцнення співробітництва між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства Литовської Республіки на 2014-2016 роки. Міністри підкреслили, що зараз План дій є відправним пунктом для подальшого розвитку двосторонніх відносин та відзначили значний обсяг підготовчої роботи, виконаної структурними підрозділами обох аграрних міністерств, з метою розробки Плану дій на найближчу перспективу.

  Так план дій передбачає діяльність практично у всіх найважливіших галузях агропромислового комплексу:

  • ветеринарний та фітосанітарний контроль;

  • землеробство;

  • тваринництво;

  • рибне господарство;

  • науково-дослідна та освітня діяльність;

  • земельні відносини.

  Зі свого боку, Міністр сільського господарства Литовської Республіки Вігіліюс Юкна вкотре підкреслив готовність працювати разом з українською стороною. «Для нас головним є конкретний результат нашої співпраці, а прагматичний підхід українського міністра говорить нам про те, що результат нашої співпраці буде надзвичайно успішним. Сьогоднішнє підписання плану роботи між нашими міністерствами є хорошим цього прикладом», - зазначив очільник литовського аграрного відомства.